Hlasy pro církevní restituce jsou ohroženy, spočítala si Hanáková

09.09.2012 6:57

Strana LIDEM si podmínila hlasování pro církevní restituce odsouhlasením zvýšení DPH a zbytku daňového balíčku. Proto se ministryně kultury Alena Hanáková obává, že restituce nakonec sněmovnou neprojdou.

Hlasy pro církevní restituce jsou ohroženy, spočítala si Hanáková
Foto: top09.cz
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková

Strana LIDEM si vymohla, že budou pro církevní restituce hlasovat tehdy, pokud projde daňový balíček. Proto bylo hlasování o restitucích odloženo. Alena Hanáková proto tvrdí, že je ohrožena většina 101 hlasů v Poslanecké sněmovně.

"Spočítala jsem si, že je to velmi na těsno, ne-li pod," řekla pro ČT ministryně kultury. Předsedkyně LIDEM Karolína Peake přitom doufá, že její požadavky nezhatí restituce úplně. "Politická strana LIDEM rozhodně nechce odložit církevní restituce, my jsme je jen chtěli odložit do doby, kdy bude schválen konsolidační balíček," vysvětluje.

Už dříve se přitom objevovala v médiích jména poslanců z koaličních stran, kteří restituce kritizovali. Šlo například o Jana Floriána či Janu Černochovou, oba z ODS. Černochová například tvrdí, že pro restituce jako takové je, ale myslí, že někteří z poslanců budou chtít zákon dál měnit.

"Nedá se vyloučit, že když se bude zasahovat do zákona o DPH, že tady budou zaznívat i další požadavky ohledně nějakých změn zákona o církevních restitucích," připustila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…