Hlavní je, aby to v ČR bylo pro imigranty stejné jako v Německu. Neziskovkářka Faltová divákům ČT prozradila, co chystá Brusel

15.11.2017 12:17

Evropská komise dnes zveřejní každoroční zprávu o migraci a pro Českou televizi je to vhodná příležitost, jak dát prostor k vyjádření Magdě Faltové, ředitelce Sdružení pro integraci a migraci. A vůbec nevadilo, že zpráva ještě nebyla zveřejněna, takže ji nebylo možné jakkoliv komentovat.

Hlavní je, aby to v ČR bylo pro imigranty stejné jako v Německu. Neziskovkářka Faltová divákům ČT prozradila, co chystá Brusel
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed
reklama

Místo komentáře ke zprávě přispěla Faltová svým osobitým pohledem na stav migrace. Nejprve promluvila o novém systému, který se EU ještě před koncem roku chystá schválit.

Anketa

Je dobře, že dle dohody ANO a SPD obsadí Okamurovo hnutí funkci předsedy sněmovního bezpečnostního výboru?

93%
7%
hlasovalo: 14431 lidí

„Hlavním účelem toho nového systému je větší unifikace a standardizace. Když člověk požádá o azyl v České republice, tak aby ty podmínky byly víceméně stejné i z hlediska pravděpodobnosti pozitivního či negativního rozhodnutí, jako jsou třeba v Německu nebo v Rakousku,“ uvedla.

Když poté měla vysvětlovat příčiny takových událostí jako, že v týdnu bylo na Slovensku zadrženo 78 ilegálních migrantů, tak Faltová uvedla, že je to proto, že syrští migranti prostě nechtějí žít v takových zemích, jako je Turecko.

Hlavní podle ní především je, jak Slovensko s imigranty naloží. Pokud prý do EU vstoupili v Maďarsku, je otázkou, zda je tam Slovensko vrátí, nebo vyhodnotí Maďarsko jako nebezpečnou zemi. „Česká republika by je do Maďarska nevrátila,“ ujistila Faltová.