Hluk, malování, transparenty! A když někdo nebude souhlasit... Milion chvilek o akci proti Babišovi

09.12.2019 9:16

Šéf hnutí Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář poskytl rozhovor pro server Echo24.cz. Hovořil o protestech, které se nyní chystají. Mimo jiné také členové vyrazí na pražské Hlavní nádraží, kde budou lidem rozdávat letáky.

Hluk, malování, transparenty! A když někdo nebude souhlasit... Milion chvilek o akci proti Babišovi
Foto: Repro YouTube Neurazitelny.cz
Popisek: Mikuláš Minář

Jedna z demonstrací se uskuteční v úterý v Praze. „Nebude to jen o setkání na jednom místě. Chceme, aby akce byla co nejvíc vidět, slyšet a oslovila co nejširší počet lidí. Proto i ten pochod na Hlavní nádraží, který má být skutečně hlučný. Vyzvali jsme proto účastníky, aby si vzali píšťalky, klaksony a bubny,“ popsal Minář.

Anketa

Je dobře, že Milion chvilek na zítřek (10.12.) svolal další demonstraci proti Babišovi?

6%
94%
hlasovalo: 16706 lidí

Cílem hnutí však rozhodně není zablokovat nádraží, aby lidem ujížděly vlaky. „Na perony chodit nebudeme, to by mohlo být nebezpečné. Plánujeme ale být uvnitř budovy. Pokud přijde hodně lidí, budeme i v parku před nádražím,“ sdělil Minář. 

Počítají i s tím, že narazí na lidi, kteří s hnutím nesympatizují. „Na druhou stranu nemyslím, že bude nutné rozvíjet hádky, pokud někdo nesouhlasí, ať nesouhlasí. My rozhodně agresivní nebudeme, a pokud někdo jiný ano, budeme tam mít antikonfliktní tým,“ sdělil Minář. Tým bude složen z dobrovolníků hnutí. 

„Vnímáme, že je nutné oslovit celou veřejnost, tedy i tu, co nechodí na demonstrace. Pokud má mít akce přesah dlouhodobějšího rázu, je důležité překročit tu komfortní zónu a oslovit lidi, kteří se běžně nezajímají. V tom je posun,“ sdělil dále Minář. 

Závěrem pak podotkl, že rezignace Andreje Babiše podle něj ve hře je. „Myslím si, že jakmile bude reálně riskovat velké peníze Agrofert, položí raději vládu než Agrofert,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…