Hnutí Chcípl PES bouchlo do stolu při sledování dnešní Sněmovny: V neděli na Václaváku!

3.6.2021 7:18 odp.

Hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES na neděli chystá demonstraci na Václavském náměstí. Hnutí kritizuje vládu Andreje Babiše za přijetí restriktivních opatření, která podle nich ohrožovala svobodu a demokracii v zemi a mnoho lidí kvůli nim ztratilo ekonomickou nezávislost. „Tito lidé, poslanci, rok zcela ostudně přihlíželi, jak Babišova vláda zločinecky a bez skrupulí porušuje Ústavu ČR, demokracii a likviduje českou ekonomiku,“ píše hnutí ve svém prohlášení.

Hnutí Chcípl PES bouchlo do stolu při sledování dnešní Sněmovny: V neděli na Václaváku!
Foto: Hana Brožková
Popisek: Valentýnský pochod na Petřín. Účastníci protestovali vůči současným nařízením vlády a nouzovému stavu

Otevřeme Česko – Chcípl PES reaguje na dnešní jednání Poslanecké sněmovny, kde se hlasuje o vyslovení nedůvěry vládě. „Po dnešním divadlu ve Sněmovně, kde všichni zcela rozkryli karty a své úmysly, je zcela jasné, že nikomu ve Sněmovně nejde o občany, ale o svá koryta. Tito lidé, poslanci, rok zcela ostudně přihlíželi, jak Babišova vláda zločinecky a bez skrupulí porušuje Ústavu ČR, demokracii a likviduje českou ekonomiku,“ píše hnutí v prohlášení na Facebooku.

Podle nich čelí Česká republika největšímu ohrožení demokracie od revoluce v roce 1989. „Mnoho lidí obětovalo svoje svobody a ekonomickou nezávislost za blahobyt, plnou lednici a pár tisícovek na víc. Zemi ovládají nadnárodní řetězce napojené na Babišovy závody a firmy kšeftující se strachem. Žádný kapr si dobrovolně nevypustí rybník, žádný politik s totalitní mocí a s podporou policejních složek se nikdy dobrovolně nevzdá svého postavení. Všem zachutnaly tučné úplatky od firem kšeftujících s rouškami a testy,“ útočí hnutí na české politiky.

Soudy jim prý navíc dávají opakovaně za pravdu, když vládní opatření shazují. „Soudy nám pomalu dávají za pravdu, a to nás naplňuje další energií k boji proti totalitní vládě ČR,“ píše hnutí a svolává všechny na nedělní demonstraci na Václavském náměstí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: jma

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…