Hnutí Občané pro Budějovice nestojí v Č. Budějovicích o koalici s ANO a ODS

18.10.2018 20:33

Jednání o radniční koalici v Českých Budějovicích se komplikují. Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) odmítá koalici s ANO a ODS, o níž trojice jednala. HOPB preferuje spolupráci s ANO, Společně pro Budějovice a STAN a Čisté Budějovice. Tato koalice by měla 27 zastupitelů ze 45. HOPB dnes na jednání s ANO oznámilo, že o původně plánovanou alianci s ODS a ANO už nemá zájem. ČTK to řekl českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

Hnutí Občané pro Budějovice nestojí v Č. Budějovicích o koalici s ANO a ODS
Foto: c-budejovice.cz
Popisek: Radní města České Budějovice Ivo Moravec

„Musíme se na zastupitelském klubu poradit, jak budeme postupovat,“ uvedl. Dodal, že ANO navrhovalo společné jednání s HOPB a ODS, ale Hnutí Občané pro Budějovice nemělo zájem.

Anketa

Vadí vám, že prezident Zeman označil Bakalu, Koženého, kšeftaře s LTO a solární barony za ,,zmrdy"?

6%
94%
hlasovalo: 13844 lidí

V komunálních volbách získalo ANO 12 mandátů v zastupitelstvu. Druhé skončilo HOPB s devíti mandáty. Třetí ODS bude mít osm zastupitelů. Čtvrtí Piráti mají šest mandátů, čtyři zastupitele bude mít na pátém místě KSČM. Šesté je spojenectví STAN a Čistých Budějovic se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila koalice Společně pro Budějovice rovněž se třemi zastupiteli.

„Od začátku jsme avizovali, že nejednáme o koalici jen s ANO a ODS. Otevřené pro nás byly i další varianty. Zásadně jsme odmítali pouze spolupráci s KSČM,“ řekl dnes ČTK předseda HOPB Ivo Moravec. Uvedená koalice s ANO a s ODS prý byla pro HOPB neatraktivní z několika důvodů včetně toho, že lídrem ODS je Martin Kuba. „Ano, i toto hrálo svou roli,“ uvedl.

Právě Moravec a například i lídr HOPB ve volbách Juraj Thoma byli před časem členy ODS a kvůli neshodám s Kubou stranu opustili a založili hnutí. „Koalici s ANO a ODS jsme sice kategoricky nezavrhovali, ale nebyla z našeho pohledu preferovaná,“ dodal Moravec.

Kuba dnes ČTK řekl, že jej vývoj v jednání tolik nepřekvapuje. ODS podle něj momentálně nehledá jinou variantu, jak se dostat do vedení radnice. „Jsme připraveni na přesun do opozice. I tuto roli musí umět politik přijmout a budeme pracovat i v opozici,“ uvedl Kuba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …