Hnutí Žít Brno u Pirátů pohořelo. V Brně bude i tak kandidovat

14.06.2018 12:37

Hnutí Žít Brno bude na podzim kandidovat v komunálních volbách v Brně. Jedničkou kandidátky bude jeho předsedkyně Barbora Antonová. Novinářům to dnes řekli zástupci hnutí. Původně chtěli lidé spojení s Žít Brno být na kandidátkách Pirátů, ale neuspěli při jejich primárních volbách, nedostali se ani na jedno z prvních pěti míst kandidátky, píše ČTK.

Hnutí Žít Brno u Pirátů pohořelo. V Brně bude i tak kandidovat
Foto: Žít Brno
Popisek: Žít Brno, logo hnutí.

Žít Brno chce pokračovat v sociálních projektech, které v Brně začalo. Patří mezi ně například přidělení bytů rodinám s dětmi v nouzi.

Hnutí dnes představilo lídra, o dalších kandidátech teprve rozhodne. Zatím tak není jasné, na jakém místě bude primátorův náměstek Matěj Hollan nebo zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund.

Žít Brno před čtyřmi lety mělo na kandidátkách některé Piráty a uspělo jak ve volbách na magistrátu, tak v městské části Brno-střed. Letos se měla situace obrátit a lidé z Žít Brno měli být na pirátské kandidátce, ale při volbě se neumístili na prvních pěti místech ani Hollan, ani zastupitelé hnutí Hana Kašpaříková a Freund, který měl být jako nejúspěšnější z hnutí až na sedmém místě pirátské kandidátky. „Snažili jsme se sestavit širší koalici pro sjednocení liberálních trendů, ale bohužel se to nepovedlo. To nás vede ke kandidatuře,“ uvedla Antonová.

Podle ní město v posledních letech ožilo, dostala se do popředí dříve odsouvaná sociální i historická témata. Připomněla, že se Brno například omluvilo za poválečný odsun Němců z Brna, při němž zemřely stovky lidí, a pořádá kvůli odsunu Pouť smíření z Pohořelic do Brna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

18:52 Schwarzenberg: Přijměme sirotky. A pomožme i dětem v Sýrii

Syrské sirotky přijmout, a to ihned. A přestat se navzájem „kacéřovat“, tedy veřejně kárat za přístu…