Honzejk: Ale vždyť konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyvolala ruská agrese, pane Klausi

06.01.2019 19:43

Komentátor Hospodářských novin se obul do exprezidenta Václava Klause. Jedna věc prý tomuto pánovi nikdy nechyběla. Sebevědomí. Dodnes ho má tolik, že by ho mohl rozdávat po celých fůrách. Jeho veřejná vystoupení prý přitom už postrádají logiku.

Honzejk: Ale vždyť konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem vyvolala ruská agrese, pane Klausi
Foto: Screen: FTV Prima
Popisek: Exprezident Václav Klaus v pořadu Partie.
reklama

Petr Honzejk má za to, že jedna věc Václavu Klausovi nikdy nescházela. Sebevědomí. Komentátorovi se dokonce zdá, že s věkem snad Klausovi ještě přibývá, pokud je u něj něco takového vůbec možné.

„Další rekord ustavil v neděli na TV Prima, když prohlásil, že chce hájit náboženství standardního typu proti Tomáši Halíkovi. Vskutku: pokud někdo chce ‚hájit náboženství‘ proti katolickému knězi, když přitom není ani členem jeho církve, musí mít sebevědomí jako … inu jako Klaus,“ konstatoval komentátor.

Klausovým vystoupením se prý dá dobře bavit publikum, ale příliš dlouho trvající poslech Václava Klause prý vzbudí v člověku smutek. Stačí se zamyslet nad Klausovou větou, že Ukrajina provokuje Rusko, k čemuž ji prý navádí EU. Jako by snad Klaus zapomněl, že spory mezi Ukrajinou a Ruskem vyvolala ruská agrese. Ruská armáda obsadila ukrajinský poloostrov Krym. Ruský prezident Vladimir Putin sice zpočátku popíral, že by Krym obsadili ruští vojáci, ale později přiznal, že nemluvil pravdu. Spor o Krym, který stál na počátku dlouholetého konfliktu, tedy nevyvolala Ukrajina, nýbrž Rusko. Honzejk tedy došel k závěru, že se z Klausova vystoupení ztrácí logika. A pokud by snad někdo stál o další příklad, stačí se podívat na to, že protesty proti 45. prezidentovi USA Donaldu Trumpovi chápe jako nežádoucí rozeštvávání společnosti, zatímco podobné protesty proti francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi považuje za oprávněné.    

S ohledem na to bude podle Honzejka  dobře, když se po Miloši Zemanovi stane prezidentem někdo jiný než Václav Klaus starší. „U člověka, který se stále méně zatěžuje realitou a stále víc ujíždí sám na sobě, bude bezpečnější, když se bude dál věnovat někde v ústraní sebeobdivu. A koneckonců třeba i té amatérské teologii. Tomáš Halík mu to, v zájmu minimalizace celospolečenských škod, snad promine,“ uzavřel komentátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…