Horáček je podle senátorky připraven investovat do kampaně velké peníze. Jiří Ovčáček ho ale varoval...

09.09.2016 12:33

To, že se textař Michal Horáček distancoval od Kroměřížské výzvy, je z jeho strany politický kalkul, uvedla v rozhovoru pro server Novinky.cz senátorka, bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová. Nevyloučila, že by kandidaturu Horáčka na prezidenta podpořila, sama ale kandidovat nehodlá.

Horáček je podle senátorky připraven investovat do kampaně velké peníze. Jiří Ovčáček ho ale varoval...
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.

Wagnerová Kroměřížskou výzvu opatrně přivítala: „Ta idea není úplně špatná. Je to výraz velkého demokratického cítění. Každý se do ní může zapojit a vyjádřit svůj názor, což je mi sympatické. S jejich hodnotami se v zásadě ztotožňuji,“ prohlásila. Sama ale v příští prezidentské volbě kandidovat nehodlá. „Nejde o to, kdo by mě podporoval, sama se necítím povolaná k tomu, abych kandidovala,“ uvedla.

Celý text je ZDE

Naznačila, že Horáček by v prezidentské volbě mohl proti Zemanovi uspět. Nevyloučila, že by jej mohla podpořit. Na námitku, že sám Horáček Kroměřížskou výzvu odmítl, uvedla: „Myslí si, že má možnost uspět, a je připraven do toho investovat velké peníze. Sám však být podporován Kroměřížskou výzvou nechce, což je podle mě mírný politický kalkul, nicméně má na to právo,“ uvedla s tím, že politický kalkul vidí v tom, že „iniciátoři Kroměřížské výzvy nemají ve společnosti žádnou podporu“.

Na slova Wagnerové o tom, že Horáček je připraven do své kandidatury investovat velké peníze, reagoval na sociální síti prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček: „Velké peníze? Prezidentská volba bude o tom, kdo dokáže navzdory protivenstvím hájit naši zemi, nás všechny, navzdory tlakům ze zahraničí i z pražské kavárny.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…