Horko v Hongkongu: „Možná prohrajeme, ale bojujeme“

31.08.2019 13:22

Protesty v Hongkongu neutichají. Navzdory tomu, že čínské úřady zakázaly demonstraci, do ulic vyrazily tisíce lidí, aby dali najevo, že chtějí své město udržet takové, jaké ho znají. Svobodné. Čínští komunisté mluví o demonstrantech jako o lidech podobných teroristům.

Horko v Hongkongu: „Možná prohrajeme, ale bojujeme“
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Čínská armáda
reklama

V Hongkongu létají vzduchem granáty se slzným plynem. V ulicích stojí tisíce demonstrantů a chtějí dát čínské vládě najevo, že si chtějí uchovat své svobody a nechtějí se stát jen „dalším čínským městem“, jak to nazvala britská BBC.

Říct nám, abychom neprotestovali, je jako říkat, abychom nedýchali. Cítím, že je mou povinností bojovat za demokracii. Možná vyhrajeme, možná prohrajeme, ale bojujeme,“ uvedl jeden z demonstrantů, dvaadvacetiletý Eric.

Demonstranti zdůrazňují, že podle stále platné smlouvy má mít Hongkong status oblasti se zvláštními právy až do roku 2047.

Policie posílila ostrahu vládních objektů a do Hongkongu byly povolány další jednotky bezpečnostních sil. Čínská komunistická vláda tvrdí, že jde jen o standardní rotaci jednotek. Současně však o demonstrantech tvrdí, že mají „blízko k terorismu“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

16:47 Radši normálně pít v hospodě než nezřízeně chlastat doma. Vyrazili jsme do zrovna otevřených hospod a zažili nečekané

REPORTÁŽ Ať je teplo, nebo zima, v hospodě je vždycky prima. Zvláště pak, když byly nálevny skoro dv…