Hovno hoří, napsal spisovatel Šabach. A teď učinil politické prohlášení

09.10.2014 10:10

Občanům Prahy 6 byl adresován dopis spisovatele Petra Šabacha, který je oslovuje před víkendovými komunálními volbami. Autor knih jako „Hovno hoří“ nebo „Opilé banány“ v něm apeluje na spoluobčany, aby podpořili kandidáta hnutí Starostové a nezávislí.

Hovno hoří, napsal spisovatel Šabach. A teď učinil politické prohlášení
Foto: STAN
Popisek: Jan Lacina

„V Dejvicích žiji přes šedesát let,“ zahajuje svůj dopis spisovatel, který tuto pražskou čtvrť zvěčnil i ve svých dílech. Je prý lokálním patriotem, ale současně mu na jeho obvodu řada věcí vadí. Praha 6 má prý oproti jiným oblastem řadu nesporných výhod, dost často se ale jedná o věci, které dostala „do vínku“ bez vlastního přičinění.

„Jsou pražské čtvrti, které takové štěstí neměly, a přesto si nejde nevšimnout, jak se v nich, na rozdíl od Prahy 6, děje v posledních letech něco nového a zajímavého,“ píše. Zejména je to prý tam, kde se obyvatelé angažují dobrovolně a přirozeně, a nečekají, co pro ně radnice připraví. Na „šestce“ se prý nic takového neděje.

Celý dopis ZDE.

Tento obvod hlavního města prý v poslední době neměl štěstí na starosty. Za působením Pavla Béma se prý spisovatel Šabach ohlédl v úžasu, zatímco za jeho rozhazovačným nástupcem Tomášem Chalupou už přímo v hněvu. „Tohle už tak nějak nechci. Nechci se neustále ohlížet buď v úžasu anebo snad hněvu,“ svěřuje se spoluobčanům.

Byl by rád, kdyby se věci dělaly lépe, zejména pro „obyčejné občany“. Proto se rozhodl podpořit kandidáta na starostu Prahy 6 Jana Lacinu, kterého prý dlouho zná jako slušného člověka a patriota. Proto spisovatel podporuje i jeho hnutí Starostové a nezávislí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

17:10 Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

Poslanec hnutí ANO Pavel Plzák se v internetové televizi XTV pustil do veřejnoprávní České televize.…