Hrad poslal Džamile Stehlíkové výzvu k omluvě. Nevyzvedla si ji

19.01.2022 9:36

Právník Hradu Marek Nespala uhodil na exministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Za to, jak o Miloši Zemanovi mluvila v době jeho pobytu v Ústřední vojenské nemocnici, jí poslal předžalobní výzvu, ve které po psychiatričce Stehlíkové požaduje, aby se omluvila. Informuje o tom ČTK.

Hrad poslal Džamile Stehlíkové výzvu k omluvě. Nevyzvedla si ji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

Někdejší ministryně pro lidská práva má problém. Hradní právník Marek Nespala zaslal psychiatričce předžalobní výzvu, ve které ji vyzval k omluvě za slova, která pronášela na konto prezidenta Miloše Zemana. O tom tvrdila, že „lze předpokládat, že prezident Miloš Zeman byl hospitalizován kvůli metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy“.

Pro server iDNES.cz Nespala dodal, že si Stehlíková předžalobní výzvu dosud nevyzvedla, což podle právníka vypovídá něco o tom, jak se staví k právnímu státu České republiky.

Stehlíková si trvá na tom, že o Miloši Zemanovi řekla pravdu a jak se říká, pro pravdu se člověk zlobí.   

„Když nemůže čelit a zkoušet ministry a hrát vysokou politickou hru, potřebuje najít někoho, komu by se pomstil a ukázal svou sílu a převahu. A kdo to může být lepší, než lékařka, která upozornila na jeho chorobu,“ řekla. „Opravdu to beru jako akt pomsty a záležitost, která je pro pana prezidenta teď pomalu celým světem. Vím, že půjde až nadoraz, ale já vím, že mám pravdu a diagnóza se na pravdě zakládá. Je mi trošku líto, že se pan prezident vystavuje veřejnému přetřásání věcí, které by podle mého názoru měly už z hlediska důstojnosti hlavy státu zůstat ve stínu dějin,“ dodala ještě.

Nespala oznámil, že žaloba je již připravena a dojde na ni ve chvíli, pokud se Stehlíková neomluví. Prozatím jí ale nezačala ani běžet lhůta, ve které by se podle představ Hradu měla omluvit, protože si tuto předžalobní výzvu ještě nevyzvedla.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

7:42 Třikrát víc a čtyřikrát levněji. Tím Rusové vyhrají. Odhaleno

Válka na Ukrajině pokračuje a washingtonský Institut pro studium války oznámil, že Rusové dokážou v …