Hrad poslal Džamile Stehlíkové výzvu k omluvě. Nevyzvedla si ji

19.01.2022 9:36

Právník Hradu Marek Nespala uhodil na exministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Za to, jak o Miloši Zemanovi mluvila v době jeho pobytu v Ústřední vojenské nemocnici, jí poslal předžalobní výzvu, ve které po psychiatričce Stehlíkové požaduje, aby se omluvila. Informuje o tom ČTK.

Hrad poslal Džamile Stehlíkové výzvu k omluvě. Nevyzvedla si ji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

Někdejší ministryně pro lidská práva má problém. Hradní právník Marek Nespala zaslal psychiatričce předžalobní výzvu, ve které ji vyzval k omluvě za slova, která pronášela na konto prezidenta Miloše Zemana. O tom tvrdila, že „lze předpokládat, že prezident Miloš Zeman byl hospitalizován kvůli metabolickému rozvratu v rámci alkoholické jaterní cirhózy“.

Pro server iDNES.cz Nespala dodal, že si Stehlíková předžalobní výzvu dosud nevyzvedla, což podle právníka vypovídá něco o tom, jak se staví k právnímu státu České republiky.

Stehlíková si trvá na tom, že o Miloši Zemanovi řekla pravdu a jak se říká, pro pravdu se člověk zlobí.   

„Když nemůže čelit a zkoušet ministry a hrát vysokou politickou hru, potřebuje najít někoho, komu by se pomstil a ukázal svou sílu a převahu. A kdo to může být lepší, než lékařka, která upozornila na jeho chorobu,“ řekla. „Opravdu to beru jako akt pomsty a záležitost, která je pro pana prezidenta teď pomalu celým světem. Vím, že půjde až nadoraz, ale já vím, že mám pravdu a diagnóza se na pravdě zakládá. Je mi trošku líto, že se pan prezident vystavuje veřejnému přetřásání věcí, které by podle mého názoru měly už z hlediska důstojnosti hlavy státu zůstat ve stínu dějin,“ dodala ještě.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nespala oznámil, že žaloba je již připravena a dojde na ni ve chvíli, pokud se Stehlíková neomluví. Prozatím jí ale nezačala ani běžet lhůta, ve které by se podle představ Hradu měla omluvit, protože si tuto předžalobní výzvu ještě nevyzvedla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…