Hradecká ČSSD bude po rozpadu vedení volit nového předsedu

12.04.2014 6:00

Sociální demokraté v Královéhradeckém kraji by si dnes v Hradci Králové na mimořádné konferenci měli zvolit nového předsedu. Nejvyšší vedení ČSSD v kraji se v minulých měsících rozpadlo a v březnu ve funkci skončila i dlouholetá krajská předsedkyně Hana Orgoníková. Před ní již na podzim rezignovali čtyři místopředsedové.

Hradecká ČSSD bude po rozpadu vedení volit nového předsedu
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Konference by vedle předsedy mohla zvolit i místopředsedy, které ale může později zvolit i krajský výkonný výbor. Podle dřívějších informací hradeckého Deníku by se krajským šéfem ČSSD mohl stát krajský radní a senátor na Jičínsku Josef Táborský.

Stabilizace strany v regionu

Nejvyšším představitelem krajské ČSSD dosud zůstal jen radní hradeckého kraje Josef Dvořák, který je členem krajského předsednictva z titulu své funkce předsedy klubu krajských zastupitelů ČSSD. Žádné jiné členy předsednictvo dosud nemá.

Odstoupení místopředsedů v závěru roku bylo podle Dvořáka reakcí na špatný výsledek podzimních voleb do sněmovny. Dnešní mimořádná konference by prý měla dění ve straně stabilizovat. Orgoníková dříve uvedla, že očekává, že se na ni na konferenci snese kritika za volební výsledek.

Orgoníková byla poslankyní přes 20 let. V podzimních volbách ji voliči z pozice lídra hradecké kandidátky vykroužkovali a do sněmovny se nedostala. Volby v hradeckém kraji vyhrálo ANO se ziskem 20,28 procenta hlasů a ziskem tří mandátů. ČSSD byla druhá s 18,57 procenta a dvěma mandáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…