Hradecká ČSSD podpořila Sobotku do čela strany. Chovance jako dvojku

26.11.2016 14:42

Sociální demokracie v Královéhradeckém kraji podporuje znovuzvolení Bohuslava Sobotky do čela strany, podpora jeho nominace byla jednoznačná, řekl ČTK předseda krajské organizace Jan Birke. Na prvního místopředsedu ČSSD kraj navrhl ministra vnitra Milana Chovance, který tuto funkci rovněž zastává už nyní. Poslanec a starosta Náchoda Birke obdržel nominaci na řadového místopředsedu ČSSD. Volební sjezd sociální demokracie se koná příští rok v březnu.

Hradecká ČSSD podpořila Sobotku do čela strany. Chovance jako dvojku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Sociální demokraté o víkendu zahajují sérii nominačních krajských konferencí, které před březnovým sjezdem ukážou, jakou podporu má Sobotka ve straně. Po neúspěchu v říjnových krajských a senátních volbách čelil kritice, žádný vyzyvatel se ale do volby nového předsedy zatím nepřihlásil. Dnes se koná krajská konference ČSSD nejen v Královéhradeckém, ale i v Pardubickém kraji, v neděli ve Zlínském kraji.

„Podpora (Sobotkovi) byla v zásadě jednomyslná, jednoznačná a velmi silná. Je to dobře, protože musíme mít silného lídra před nadcházejícími volbami," řekl ČTK znovuzvolený předseda krajské organizace Birke. Podle něj by neměla ČSSD „přepřahat“, měnit své vedení před sněmovními volbami v příštím roce.

Kandidaturu na prvního místopředsedu ČSSD v pondělí oznámil poslanec Jeroným Tejc, který se dnes hradecké konference zúčastnil. Podle něj je strana v krizi. Birke jeho snahu okomentoval slovy, že hradečtí už svého kandidáta zvolili. „Je nesmysl dávat dvě nominace na jedno místo, protože statutár (statututární místopředseda) je jenom jeden,“ uvedl Birke.

Pokud bude sám zvolen jedním z místopředsedů ČSSD, věří, že může straně z pozice starosty města pomoci. „Dlouhodobě na Náchodsku dosahujeme dobrých výsledků,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…