Hradní rozepře: Ovčáček nemá co zakazovat, zlobí se kancléř Mynář

17. 12. 2016 13:58

Pánové na Hradě jsou zřejmě ve při. Zatímco mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček důrazně doporučuje lékařům o zdravotním stavu hlavy státu neinformovat, Ovčáčkův nadřízený, kancléř Vratislav Mynář, to vidí jinak. Ovčáček by zřejmě rád informoval o zdraví hlavy státu sám, jak uzná po poradě se Zemanem za vhodné, zatímco Mynář hlásá politiku otevřenosti.

Hradní rozepře: Ovčáček nemá co zakazovat, zlobí se kancléř Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman s předsedou portugalského parlamentu
reklama

Podle serveru Seznam.cz si pánové na Hradě příliš nevědí rady s tím, jak informovat o zdraví prezidenta Zemana.

„Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček se teď nově rozhodl, že o prezidentově zdravotním stavu bude informovat jen on sám. Lékařům z konzilia, které se o hlavu státu stará, důrazně doporučil, aby o tématu nemluvili. Jeho nadřízený, kancléř Vratislav Mynář, si však přeje naopak větší otevřenost. Říká, že nechce, aby to vypadalo, že se na Hradě něco tají, což by jen přispívalo k dalším spekulacím o Zemanově skutečném zdravotním stavu,“ píše server.

Nejbližší spolupracovníci prezidenta Zeman možná přišli na to, že otázka zdraví může být prezidentovou největší slabinou pro prezidentské volby v roce 2018. Michal Horáček, který svou kandidaturu oficiálně ohlásil, zveřejnil podrobné zprávy o svém zdravotním stavu, aby veřejnost ujistil, že fyzicky stačí na výkon funkce prezidenta.

Celou zprávu naleznete zde

Jiří Ovčáček k tomu poznamenává, že je na tom dobře i Miloš Zeman. Prý se zmírnila jeho cukrovka a dokonce zhubnul deset kilogramů. Prezident prý zůstává v péči specialistů, jen už o jeho zdraví nemá informovat konzilium.  

„Jiří Ovčáček jistě nic lékařům nezakazuje, protože nemá co zakazovat a nespadá to vůbec do jeho kompetencí. Takže tady zřejmě dochází k mýlce,“ poznamenává k tématu sám Mynář.

Sluší se dodat, že Miloši Zemanovi je 72 let a v tomto věku ho celkem pochopitelně trápí vedle cukrovky např. také horší sluch. Otázkou také zůstává, zda dodržuje zdravou životosprávu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…