Hrál v reorganizaci policie roli i prezident Zeman? Člen sněmovní komise odpovídá

5. 9. 2016 23:03

Sněmovní komise, která se zabývá reorganizací policie z pera policejního prezidenta Tomáše Tuhého, vyslechla ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Ten trvá na tom, že reorganizace policie byla účelová. Dění v komisi v Událostech, komentářích České televize osvětlil její člen Martin Lank (Úsvit).

Hrál v reorganizaci policie roli i prezident Zeman? Člen sněmovní komise odpovídá
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank

„Pan Babiš si po jednání dovolil říci, že ho komise nezklamala, tak já si zase dovolím říci, že nás nezklamal pan Babiš. Troufnu si říci, že v některých chvílích to bylo mnohem emotivnější, než kdyby tam mluvili nějací policisté,“ vyjádřil se Lank. „V řadě případů jsme se dozvěděli odpověď na jinou otázku než na tu, která byla položena,“ doplnil. „A týkalo se to obou ministrů?“ ptal se okamžitě moderátor. „To bych nespecifikoval,“ vyhnul se jasné odpovědi poslanec.  

Jako člen komise prý zatím nemá jasný názor na to, zda byla reorganizace policie nutná, ale věří, že se k jasnému závěru komise dopracuje. „Některé věci se tu braly jako fakt, ale ono se ukazuje, že to fakt být nemusí. Dokonce se ukazuje, že to může být zcela jinak,“ prohlásil tajemně host.

Komise si prý zřejmě znovu pozve Roberta Šlachtu a nově třeba také ministra spravedlnosti Roberta Pelikána za hnutí ANO, který reorganizaci policie velmi hlasitě kritizoval. Leccos přitom naznačoval a členové vyšetřující komise by rádi slyšeli, odkud své informace vzal.

K podání vysvětlení byl pozván i kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář. Lank zdůraznil, že nemůže mnoho říci o tom, co od kancléře Mynáře slyšeli, ale osobně neočekával, že by kancléř Mynář mohl vnést do reorganizace policie více světla. Sám prezident Zeman ale prý nehrál v reorganizaci policie žádnou roli. „Rozhodně bych pana prezidenta nespojoval s reorganizací policie,“ uzavřel své vystoupení. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…