Hřebejk brutálně zaútočil na Filipa: Prolhané, vlastizrádné, stbácké, zk*rvené p*ase! Bl*ci a sv*ně, kdo ho volil!

15.05.2020 21:30

„Prolhané, vlastizrádné, stbácké, zkurvené prase, bolševik Falmer,“ pustil se do předsedy komunistů Vojtěcha Filipa režisér Jan Hřebejk na Twitteru s tím, že „vinen“ je každý, kdo umožnil, aby se Filip stal prvním místopředsedou Poslanecké sněmovny. A tím to neskončilo. „Blbci a svině,“ pokračoval pak dále v diskusi.

Hřebejk brutálně zaútočil na Filipa: Prolhané, vlastizrádné, stbácké, zk*rvené p*ase! Bl*ci a sv*ně, kdo ho volil!
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Režisér Jan Hřebejk

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33364 lidí
Jan Hřebejk na šéfa komunistů vystartoval na Twitteru, kde jej častuje jeho krycím jménem „Falmer“, které Filip používal během své několikaleté spolupráce s StB, za niž byl opakovaně finančně odměněn.  

„Každý, kdo umožnil, aby prolhané, vlastizrádné, stbácké, zkurvené prase, bolševik Falmer, byl místopředseda našeho parlamentu, je vinen. Zástupce zločinecké organizace, která svoji zemi vždy jen zrazovala, devastovala a plenila, si dovolí z držky vypouštět lži o vážených občanech,“ spustil Hřebejk v tweetu, kde se podivuje zejména nad Filipovou funkcí místopředsedy Poslanecké sněmovny. V té byl Filip hned v pěti obdobích, poprvé v polovině roku 2002. V aktuálním období  je prvním místopředsedou.

„Blbci a svině,“ pokračoval dále v diskusi o těch, kteří Filipa „zvolili do parlamentu“, a těch, „co ho pak v tomto parlamentu zvolili do vedení sněmovny“.


Důvodem Hřebejkovy smršti na Filipa je zřejmě jeho čtvrteční vystoupení v diskusním pořadu na CNN Prima News. Tam byl předseda KSČM společně se starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09).

Během diskuse týkající se odstranění sochy sovětského maršála Koněva z Kolářovy Prahy 6 se strhla ostrá výměna názorů poté, co se moderátorka Pavlína Wolfová opakovaně Filipa vyptávala, co říká na to, že Rusové označili Ondřeje Koláře za nacistu.

„Je to rodinná minulost pana starosty,“ zaznělo z úst Filipa. Podle něj to dokládají dokumenty z archivů v Třeboni.

„Pan Filip zřejmě naráží na pomluvu, která se objevila vloni, kdy mě Rusko začalo označovat za nacistu, a naráží zřejmě na to, že si někdo dal tu práci v archivech. Nebyly to archivy třeboňské, ale archivy ÚSTRu,“ ohradil se Kolář a zdůraznil, že nikdo z jeho rodiny s gestapem nespolupracoval.

„Zřejmě naráží na to, že někdo řekl, že mým dědečkem měl být gestapák, jakýsi Otto Kolar z Českých Budějovic. Našel si k tomu dokonce kartičku v archivu Ústavu pro studium totalitních režimů. Já vám mohu říct s plným vědomím, že v naší rodině nikdo s gestapem nespolupracoval. A já se velmi ohrazuju proti takovýmto nařčením a je nechutné, že se do toho pouští někdo i takto v živém vysílání. Pane Filipe, vy jste prase,“ pustil se pak do Filipa.

Načež na dotazy moderátorky varoval, že na Filipa podá trestní oznámení.

K omluvě již Filipa vyzval i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. I on naléhal na to, že by tak měl Filip učinil z úcty ke své funkci prvního místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: rak
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …