Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli

28.12.2018 20:59

Režisér Jan Hřebejk se čas od času vyjadřuje ke společenské situaci v naší zemi. Když už se k tomu odhodlá, nebere si většinou servítky. Potvrdil to i svým tweetem, v němž zmínil českého prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a komunisty s Tomiem Okamurou (SPD). Na svá ostrá slova se však dočkal odpovědi.

Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

„Klidně mě proklejte, vy, kteří jste si je – i ze strachu nebo proč – zvolili, ale Miloš Zeman a Andrej Babiš (opřený o reálné komunisty a fašisty z SPD) škodí naší zemi, tedy i vám, nepoměrně více, nežli všichni ti ‚uprchlíci‘, ‚muslimové‘ a ‚sudeťáci‘ světa dohromady. Sorry,“ napsal Hřebejk.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18936 lidí

Obratem doplnil nálepky, kterými se prezident Zeman a jeho následovníci tak často ohánějí a s jejichž pomocí rozdělují společnost. Vymysleli si pražskou kavárnu, lepšolidi, vítače a tak podobně. Hřebejk konstatoval, že jde jen o prázdná slova, která mají za cíl jediné: ukázat na někoho prstem jako na nepřítele.

Po pár minutách se pod režisérovými tweety rozjela diskuse, ze které se Hřebejk dozvěděl, že některým svým spoluobčanům mluví z duše. Přečetl si však také, že psát podobné věty zrovna na Twitter nemá příliš smysl, protože voliči Zemana a Babiše spíš sledují TV Barrandov nebo server ParlamentníListy.cz.

Mohl si také přečíst, že v demokratické zemi může na prezidenta kandidovat každý, kdo splňuje zákonné podmínky, a pokud uspěje, může být lepším prezidentem, než je Miloš Zeman. Ale pokud sám nekandidoval, měl by prý respektovat, že většina národa zkrátka a dobře zvolila Miloše Zemana. 

Zazněl také názor, že Češi jsou mnohdy závistiví a rádi fandí lidem, kteří „ojebávají“ stát, neboť jim jaksi nepřirostl k srdci. Pak se prý nelze divit, že si volí takové politiky, jaké si volí.

Nemlčel ani hudebník Martin Šimandl, který v minulosti poskytl vyjádření i serveru ParlamentníListy.cz (třeba ZDE), a kvůli tomu dostal také slovní ránu. Trval si však na tom, že vyjádření serveru poskytla i řada dalších osobností, takže není nic špatného na tom, že se do této skupiny přidal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

18:52 Zaútočil na Lukáše Pollerta. Datový vědec Ludwig byl smutný. „Dnes jsem o tom přednášel...“

Známý datový vědec a odborník na prokrastinaci Petr Ludwig si v rozhovoru na DVTV všiml, že dva léka…