Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli

28. 12. 2018 20:59

Režisér Jan Hřebejk se čas od času vyjadřuje ke společenské situaci v naší zemi. Když už se k tomu odhodlá, nebere si většinou servítky. Potvrdil to i svým tweetem, v němž zmínil českého prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a komunisty s Tomiem Okamurou (SPD). Na svá ostrá slova se však dočkal odpovědi.

Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

„Klidně mě proklejte, vy, kteří jste si je – i ze strachu nebo proč – zvolili, ale Miloš Zeman a Andrej Babiš (opřený o reálné komunisty a fašisty z SPD) škodí naší zemi, tedy i vám, nepoměrně více, nežli všichni ti ‚uprchlíci‘, ‚muslimové‘ a ‚sudeťáci‘ světa dohromady. Sorry,“ napsal Hřebejk.

Anketa

Myslíte, že se v roce 2019 budeme mít lépe než v tomto končícím roce?

23%
77%
hlasovalo: 18867 lidí

Obratem doplnil nálepky, kterými se prezident Zeman a jeho následovníci tak často ohánějí a s jejichž pomocí rozdělují společnost. Vymysleli si pražskou kavárnu, lepšolidi, vítače a tak podobně. Hřebejk konstatoval, že jde jen o prázdná slova, která mají za cíl jediné: ukázat na někoho prstem jako na nepřítele.

Po pár minutách se pod režisérovými tweety rozjela diskuse, ze které se Hřebejk dozvěděl, že některým svým spoluobčanům mluví z duše. Přečetl si však také, že psát podobné věty zrovna na Twitter nemá příliš smysl, protože voliči Zemana a Babiše spíš sledují TV Barrandov nebo server ParlamentníListy.cz.

Mohl si také přečíst, že v demokratické zemi může na prezidenta kandidovat každý, kdo splňuje zákonné podmínky, a pokud uspěje, může být lepším prezidentem, než je Miloš Zeman. Ale pokud sám nekandidoval, měl by prý respektovat, že většina národa zkrátka a dobře zvolila Miloše Zemana. 

Zazněl také názor, že Češi jsou mnohdy závistiví a rádi fandí lidem, kteří „ojebávají“ stát, neboť jim jaksi nepřirostl k srdci. Pak se prý nelze divit, že si volí takové politiky, jaké si volí.

Nemlčel ani hudebník Martin Šimandl, který v minulosti poskytl vyjádření i serveru ParlamentníListy.cz (třeba ZDE), a kvůli tomu dostal také slovní ránu. Trval si však na tom, že vyjádření serveru poskytla i řada dalších osobností, takže není nic špatného na tom, že se do této skupiny přidal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

7:32 StarDance: Konec Fridrichové komentoval Robert Záruba. „Gól“ neřval, šlo o politiku. A Soukup...

Může za vyřazení Nory Fridrichové ze StarDance špatný výkon, nebo spiknutí fanoušků Ortelu? Moderáto…