Hřib zaklekne na Prymulu. Tohle neskončí s demisí

23.10.2020 12:48

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zapojil do dění okolo „flámu ministra Prymuly“. Sdělil, že pražský magistrát zahájí s účastníky správní řízení. „I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ dodal na facebooku.

Hřib zaklekne na Prymulu. Tohle neskončí s demisí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Kauza noční návštěvy restaurace ministra zdravotnictví Romana Prymuly a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka bude mít dohru i na pražském magistrátu. Pražský primátor Zdeněk Hřib na svém facebooku sdělil, že proti právnickým a fyzickým osobám povede magistrát hlavního města Prahy správní řízení, a to kvůli věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's. „I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ dodal Hřib.

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

17%
83%
hlasovalo: 25703 lidí

Nejde ovšem o jedinou hrozbu správním řízením. Bývalý publicista Petr Blahuš podal pro nezákonné chování Jaroslava Faltýnka a Romana Prymuly na Pražskou hygienickou stanici podnět. „Občan Prymula dorazil do vyšehradské restaurace Rio’s ve středu 21. 10. 2020 před 22.00 a opustil ji půl hodiny před půlnocí. Neměl nasazenou roušku, stejně jako za ním jdoucí občan Faltýnek. Cestou k vládní limuzíně si Prymula do kalhot zastrkoval peněženku, tedy jest to jasný důkaz, že platil za zkonzumované jídlo a pití v restauraci, která má být ovšem ze zákona v nouzovém stavu zavřená (co vše tam jedl a pil, půjde snadno zjistit podle EET – pokud toto restaurace neprovedla, je na místě také podnět MF a FÚ, a to klidně i cestou Pražské hygienické stanice,“ píše ve svém zdůvodnění podání stížnosti Blahuš.

Celé vyjádření Petra Blahuše ZDE:

„Samozřejmě neuvažuji o tom, že si do peněženky zastrkával úplatek, předaný skrytým způsobem v prostorách veřejnosti tč. nepřístupných. Roušku si občan Prymula nenasadil ani tehdy, když míjel řidiče, který ji měl, a dokonce ani uvnitř vládního auta. Povinnost nosit roušku v autě, pokud člověk necestuje s rodinnými příslušníky, přitom platí právě od středy a vztahuje se i na vládní vozidla,“ pokračuje.

Fotogalerie: - Přijetí nových velvyslanců

Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...
Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...
Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...
Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...
Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...
Prezident republiky Miloš Zeman převzal na Pražské...

Z výše uvedené situace a veřejně dostupných zdrojů, tedy i fotografií, podle Blahuše jasně vyplývá „významné porušení povinností obou občanů v době nouzového stavu, vyhlášeného vládou Čechie, a to za situace, kdy obyčejní lidé dostávají za podobné nezákonné jednání desetitisícové pokuty (aniž by brali statisíce korun měsíčně, jako oba tito přestupci)“. „Proto tímto žádám Pražskou hygienickou stanici, co by orgán státní správy a dozoru, aby s oběma občany okamžitě zahájil správní řízení, neboť na tyto případy se tzv. poslanecká imunita nevztahuje (a kterou občan Prymula stejně ani nemá), a dle zákona do měsíce vynesl verdikt,“ obrací se bývalý publicista na Pražskou hygienickou stanici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

10:11 Xaverovy bomby u Soukupa: Začerněné smlouvy, bonusy. A výzva senátorům Smoljakovi s Drahošem

Hostem pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl člen Rady České televize Luboš Xaver Veselý. A bylo t…