Hrozí, že islamisté zopakují Leninovu revoluci z roku 1917. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se jim to povede

29. 1. 2017 7:27

K pochodu za práva žen, který se uskutečnil v minulém týdnu v reakci na zvolení prezidenta USA Donalda Trumpa, se ve svém komentáři pro PrvníZprávy.cz vyjádřil diplomat Jaroslav Bašta. Při psaní jej podle jeho slov napadla i parafráze na název jedné Leninovy knihy – „islamismus jako nejvyšší stadium feminismu?“.

Hrozí, že islamisté zopakují Leninovu revoluci z roku 1917. Jaroslav Bašta rozebírá, jak se jim to povede
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta
reklama

„Ve Washingtonu a ve Švédsku se demonstrantky i demonstranti ostentativně halili do hidžábů v barvách americké vlajky. V Berlíně, který byl v duchu německých historických tradic přímočařejší a dogmatičtější než zbytek světa, aktivistka z pódia dlouze prozpěvovala Alláhu Akbar!, aby tak odsoudila mužský šovinismus,“ povšiml si totiž Bašta. Podle něj je tak jasná odpověď na otázku, proč radikální feministky nikdy neprotestovaly proti zvěrstvům páchaným bojovníky Islámského státu na ženách. 

„Jako výraz svého odporu proti diskriminaci zvolily hidžáb, symbol podřízenosti žen mužům. A demonstrativně se hlásí k náboženství, jež požadavek rovnoprávnosti obou pohlaví považuje za rouhání, které z ženských hlav spolehlivě vyženou tělesné tresty,“ konstatuje Bašta. A neumí si to vysvětlit. 

Původní text ZDE.

„Lze spekulovat o touze po návratu k tradiční společnosti a odmítnutí modernity, s jejíž přílišnou mírou svobody si nevědí rady. Nasvědčovalo by tomu sexuální chování nejmladší generace, která se vrátila k normám cudnosti obvyklé před sto lety. Možná jde jen o nový módní trend, stejně iracionální a bizarní, jako byly ty již zapomenuté. Nejpravděpodobnější však je, že jsme došli na konec jedné historické epochy,“ dodal. Je teď prý jen otázkou, zda se svět nevrátí někam zpět a zda dokážeme uchovat následující hodnoty – rovnost občanů před zákonem a svobodu myšlení, vyznání, projevu a slova.

„Náš svět se opravdu nečekanou rychlostí myšlenkově i politicky dělí, protože unipolarita se mění na mnohopolaritu, ve které se budou vytvářet nová nečekaná spojenectví, ale také nová nepřátelství. V tom nejhorším myslitelném scénáři se může v jiné podobě zopakovat rok 1917. Místo tehdejších bolševiků a jejich revoluce zaujme zdánlivě stejně iracionální islámské revoluční hnutí se svou avantgardou islamistických teroristů podporovaných statisíci či miliony souvěrců v západní Evropě rozvrácené migrací,“ uzavřel Bašta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …