Hrůza hrůzoucí na Hlídacím psu. Českou filharmonii obouvá... Euroskeptik!

7.8.2020 10:30 dop.

Server Hlídací pes přišel s odhalením, které čtenáři pravděpodobně netušili. Německý poslanec Petr Bystroň se v českých médiích objevuje docela často. Vyjadřuje se hlavně k otázkám Německa a migrace. Pojí ho přátelství s Václavem Klausem a podle serveru má i jiné problémy. Jak Hlídací pes odhalil, spojení s Českou republikou udržuje i jako obchodník. Jeho zákazníkem je podle všeho Česká filharmonie.

Hrůza hrůzoucí na Hlídacím psu. Českou filharmonii obouvá... Euroskeptik!
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Anketa

Je pro vás podstatné, koho ve volbách podporují umělci a jiné známé osobnosti?

1%
97%
hlasovalo: 19593 lidí

Luděk Březina, PR manažer České filharmonie potvrzuje spolupráci s Bystroňovou společností Lendvay: „Ano, Českou filharmonii obouvá od roku 2012 stejná firma.“ Poslední velká objednávka je z roku 2018, kdy si filharmonie objednala 95 párů koncertní obuvi. Jeden pár bot pro filharmoniky vyšel na 2615 korun bez DPH.

Bystroň, dnes poslanec za AfD, nejdříve provozoval reklamní agenturu a poté se přesunul k prodeji kvalitní kožené obuvi. To ostatně poslanec zmiňuje v kolonce „povinně zveřejňované údaje“ na webu německého Bundestagu. Březina dále říká: „Koncertní obuv pro filharmoniky se obměňuje přibližně jednou po šesti letech,“ a dodává: „Česká filharmonie je s obuví velmi spokojená. Když přijde nový člen orchestru, obuv se pro něj objednává. Jedná se tedy o jednotky kusů, aby všichni filharmonici měli stejnou obuv.“  

Podle autora článku Vojtěcha Bergra ale tak kladný ohlas jako v obchodu s botami Bystroň rozhodně nemá v politice. Poslance prý nějakou dobu sledovala bavorská kontrarozvědka, protože vyjádřil podporu hnutí tzv. identitářů. Berger dále zmiňuje jako problematickou Bystroňovu cestu za Bílými farmáři v JAR. Bystroň si s nimi prý dokonce zastřílel. 

Dalším vroubkem je to, že se účastnil schůzky prezidenta Miloše Zemana s americkým exporadcem Donalda Trumpa, Stevem Bannonen. Bystroň býval pravidelným respondentem televize Russia Today a obhajoval zrušení protiruských sankcí. V jednom rozhovoru pro list Komsomolskaja pravda se měl německý poslanec vyjádřit, že EU potřebuje perestrojku a že do Nové EU by AfD pozvala Rusko raději než třeba Turecko.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Podle čeho jste do dosazoval do funkcí lidi?

Vypadá to, že jste mimálně neměl šťastnou ruku. Nebo to není náhoda, že jsou vámi jmenovaní lidé zapojení bůh ví do čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

8:10 František Ringo Čech kopl do vlády. „Oni tuší, že jim nařeže.“ Ukrást reproduktor? Měly by padat facky

Ať stojí chleba 150 korun. A seberte peníze neziskovým organizacím. Mimo těch, co dělají děti. Hudeb…