Hudeček: Ať si Schwarzenberg a Kalousek svoji stranu klidně položí

26.11.2014 12:00

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček je už nyní pouze nezávislým zastupitelem v hlavním městě. V rozhovoru pro MF Dnes vysvětlil, proč se s TOP 09 rozešel nejen z hlediska názorových priorit, ale i v otázce morálních hledisek. „Ať si Schwarzenberg a Kalousek svoji stranu klidně položí, mají na to právo,“ míní politik.

Hudeček: Ať si Schwarzenberg a Kalousek svoji stranu klidně položí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

Bývalý primátor Prahy za TOP 09 Tomáš Hudeček bude už jen řadovým, nezávislým zastupitelem. TOP 09 totiž opustil poté, co si vyměňoval kritické názory přes média se svým spolustraníkem a rivalem Jiřím Vávrou (TOP 09). Hudeček ho kritizoval pro jeho kontakty s pražským „kmotrem“ Tomášem Hrdličkou.

S vedením TOP 09 prý od té doby mluvil jen jednou, a to v obecné rovině. „O tom, co se stalo, podle mě není potřeba mluvit. Vždy jsem zastával názor, že vedení v podobě pánů Schwarzenberga a Kalouska má právo svůj vlastní projekt i položit. Že se naše cesty rozešly, bylo jejich rozhodnutí,“ říká v rozhovoru pro MF Dnes Hudeček. S Karlem Schwarzenbergem prý od té doby hovořil pouze jednou, telefonicky, a dohodli se, že se někdy sejdou.

Straníci musí nyní udělat vše, aby se TOP 09 jevila jako úžasná strana

Tomáš Hudeček v deníku vysvětloval, že pražská TOP 09 vznikla tak, že se jasně vymezovala proti starým strukturám. „Kdyby se někdo v minulosti sešel s pražskými kmotry na jejich narozeninové oslavě (jak to udělal Jiří Vávra), byl by ze strany exkomunikován snad ještě v ten den. Už jen to, že o tom psala i média a nikdo to neřešil, dokud jsem já nezačal žádat vyloučení Jiřího Vávry ze strany, považuji za posun celé strany. A tím pádem TOP 09 odešla z mých názorových priorit a morálních hledisek,“ tvrdí Hudeček.

Deníku sdělil, že je logické, že jeho někdejší spolustraníci nyní budou tvrdit, že on byl tím špatným a že měl raději řešit celou otázku bez účasti médií. „Myslím, že je úplně logické, že každý člen mé bývalé strany musí nyní udělat vše pro to, aby vysvětlil, že TOP 09 je úžasná strana a já jsem byl ten špatný,“ uzavírá v MF Dnes otázku svého vztahu s topkou Tomáš Hudeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

8:26 „Havloid, pravdoláskař, sluníčkář? Říkají neúspěšní lidé!“ Vztek po Moravcovi: I z důležitých míst. Silné výzvy

Včerejší Fokus Václava Moravce nenechal některé hlavy chladné, zejména kvůli tomu, kdo byl pozván. Z…