Hudeček svoji obžalobu kvůli Opencard označil za pokračování absurdního příběhu

20.06.2014 14:35

Městské státní zastupitelství v Praze podalo obžalobu na některé ze současných i bývalých pražských radních v kauze Opencard, mimo jiné i na bývalého primátora Bohuslava Svobodu (ODS) nebo na současného primátora Tomáše Hudečka (TOP 09). Ten označil obžalobu za pokračování absurdního příběhu.

Hudeček svoji obžalobu kvůli Opencard označil za pokračování absurdního příběhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Tomáš Hudeček
reklama

„K zodpovědnosti jsou účelově stavěni lidé, kteří se snažili, a v mém případě i nadále snaží, vyřešit předražený projekt Opencard. Tým pod vedením státní zástupkyně se odmítl zabývat tím podstatným - kdo za celou kauzou stojí a kdo z ní profitoval na úkor města," uvedl Hudeček.

Státní zástupkyně podala obžalobu dva dny před zasedáním pražské TOP 09, kde bude strana sestavovat kandidátku. Z funkce primátora ani z prvního místa kandidátky do podzimních komunálních voleb ale Hudeček nehodlá odstoupit. „Mám podporu své strany, která mě s vědomím možné obžaloby mojí osoby nominovala do čela kandidátky pro podzimní komunální volby," dodal.

Deset bývalých a současných radních pražského magistrátu za ODS a TOP 09 čelí podezření z porušení předpisů v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Město údajně pochybilo tím, že nevypsalo otevřenou soutěž, vznikla tak prý škoda asi 25 milionů korun. Radní se brání tím, že v dané situaci nemohli postupovat jinak kvůli licenčním smlouvám.

Karta Opencard slouží jako tramvajenka či průkazka do knihovny. Projekt začal v době, kdy Prahu vedl Pavel Bém (ODS). Opencard vyvolala řadu podezření kvůli pochybnému způsobu přidělování zakázek. Kritizovaný projekt stál už nejméně 1,35 miliardy korun. Soud v minulosti kvůli Opencard nepravomocně odsoudil pět bývalých magistrátních úředníků. Soud ale zároveň zdůraznil, že úředníci rozhodně nebyli hlavními aktéry či hybateli událostí.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…