Hůlka musel na poštu, Zeman s ním vyběhl. Vrácený metál má dohru

14. 11. 2020 16:13

Daniel Hůlka se rozhodl lidem popsat, jak Miloši Zemanovi vracel státní vyznamenání, které od něj jako od prezidenta dostal. Všechno prý zkomplikovala Kancelář prezidenta republiky, kde si nikdo nechtěl vrácené vyznamenání převzít. Podívejte se sami, co se dělo dál.

Hůlka musel na poštu, Zeman s ním vyběhl. Vrácený metál má dohru
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zpěvák Daniel Hůlka v roce 2018
reklama

Zpěvák Daniel Hůlka měl původně v plánu vyznamenání na Hradě vrátit osobně, ale dozvěděl se, že nikdo z podřízených prezidenta Miloše Zemana nechce státní vyznamenání převzít. Rozhodl se tedy poslat ho poštou a to za asistence dvou svědků.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12967 lidí

„Prostřednictvím Kanceláře prezident republiky mi bylo sděleno, že nemají zájem přijmout ode mě vyznamenání osobně. Kancléř Vratislav Mynář mě telefonicky informoval, že vyznamenání ode mě nikdo nepřevezme a požádal mě, abych ho zaslal poštou. Ve středu 11. 11. 2020 jsem tak tedy učinil. Vyznamenání jsem odeslal z pošty v domovských Jevanech za přítomnosti dvou svědků, pana Pavla Šebka a pana JUDr. Miroslava Štorkána. Vyznamenání bylo pojištěno a odesláno jako cenné psaní, Česká pošta mě již informovala o tom, že zásilka byla doručena. Teď čekám na doručení potvrzení o vrácení státního vyznamenání,“ napsal Hůlka na sociální síti facebook.

Hůlka se rozhodl vrátit prezidentu Zemanovi vyznamenání z roku 2016 poté, co prezident zlehčoval situaci umělců, na které dopadla koronavirová krize velmi tvrdě. Prezident k tomu poznamenal, že řada umělců vytvořila svá nejlepší díla, když byli o hladu. Hůlkovi se toto vyjádření ani trochu nelíbilo a zdůraznil, že prezident by měl v těžké situaci spoluobčany podpořit a netropit si z nich žerty.

„Mnoho z vás mi psalo, že vyznamenání z různých důvodů vracet nemám. K tomuto činu jsem se rozhodl proto, abych zdůraznil obsah svého otevřeného dopisu prezidentovi. Vrácení státního vyznamenání je mojí výzvou společnosti, aby nebyla lhostejná k tomu, jak čelní představitelé naší země jednají v době tzv. koronavirové krize a ničí lidské životy,“ poznamenal také zpěvák.

V již zmíněném otevřeném dopise se Zemana ptal, kde vzal právo se vyjadřovat o občanech státu, jehož je z vůle těch stejných lidí prezidentem.

Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ?“ Zpěvák prezidenta upomíná, že není nic víc než ostatní. A ptal se dál: „Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?“

Hůlka poděkoval za „poslední lekci“, kterou mu prý Miloš Zeman uštědřil na rozloučenou a tím ukázal svou pravou tvář. A prohlásil: „Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět.“ Pro Zemana má stejný vzkaz, jako on pro něj, tedy aby si prezident dal mokrý hadr na hlavu a zalezl do soukromí. „Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny,“ vzkazuje. Ale i přesto, dle svých slov, hlavě státu nepřeje nic zlého, ale přeje pevné zdraví.

Na sociálních sítích mu prý lidé také psali, aby spolu se státním vyznamenáním vrátil i peníze, které údajně dostal. Jal se proto ještě vysvětlit, že se státním vyznamenáním není spojená žádná finanční odměna.

„EDIT: Vzhledem k tomu, že mi mnoho lidí píše, zda jsem spolu s vyznamenáním vrátil peníze, chtěl bych tímto všem odpovědět, že ke státnímu vyznamenání není vyplácena žádná finanční odměna,“ uvedl Hůlka.

Daniel Hůlka vrací státní vyznamenání

Daniel Hůlka vrací státní vyznamenání

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…