Huš. Husa na pekáči. Takto ČT uctila Jana Husa

07.07.2015 10:30

„Na špacír sis pustil ústa a hneds na hranici zůstal. Dneska si maximálně uženeš úpal. Jít do toho vší silou, v tom to vězí,“ rapuje Kato na přání České televize. Ta totiž k uctění 600. výročí úmrtí mistra Jana Husa oslovila zástupce tuzemské rapové scény s návrhem zhudebnění známých myšlenek a citátů Jana Husa.

Huš. Husa na pekáči. Takto ČT uctila Jana Husa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Socha Jana Husa za sousoší pomníku na Staroměstském náměstí v Praze

„Jaký by to teď bylo, kdyby nebyl mistr Hus. Jde se na cestu časem, nezdržuj, huš,“ pokračuje Kato se svým typickým šlapáním si na jazyk. Druhou sloku pro změnu zpívá bez diakritiky. „Díky, mistře, za vaše háčky, čárky, na vaše nabodeníčka byli všichni krátký,“ uzavírá své raperské vystoupení. „Nebejt vás, tak si nezašišlám,“ zkonstatoval.

Úkolu se zhostil i raper Kyklos Galaktikos. Ten neváhal a zpíval o huse na pekáči.

„Snažili jsme se vyhnout zbytečnému poučování. Mnohem víc nás zajímá, jak se nakládá s odkazem někoho tak významného, jako byl Jan Hus, ex post. Například dezinterpretace a manipulace informací – to je pro nás zajímavé aktuální téma,“ zhodnotil své vystoupení Kyklos Galaktikos na webu České televize.

A nechyběl ani raper Lipo. „Ve snech kolem sebe občas vidím plameny. Vím, kdo mi udává směr, kdo mi udává směr... Pravda udává směr,“ rapuje v klipu, ve kterém se stylizuje do podoby Husa svěřujícího se psychoterapeutovi. „Pořád máte ještě pocit, že mám na výběr. Nebuďte naivní. Je to větší než my... Svět není dokonalý, můžeme ho zdokonalit,“ pokračuje s tím, že se k němu jednou možná přihlásí nějaký stát či prezident. „A to jen proto, že jsem pravdu neskrýval,“ uzavřel.

Další klipy najdete také ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…