Hyenistická úchylnost, k pozvracení. Ještě se zeptejte na stolici. Znechucení ze živého vstupu České televize

01.09.2016 20:22

Způsob, jakým veřejnoprávní televize informovala o nástupu Marka Dalíka do vězení, popudil dva politiky ODS. Oba se o tom rozepsali na sociální síti.

Hyenistická úchylnost, k pozvracení. Ještě se zeptejte na stolici. Znechucení ze živého vstupu České televize
Foto: archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

Odsouzený lobbista Marek Dalík nastoupil do vězení dnes odpoledne. K výkonu trestu přijel bílou limuzínou, přítomní lidé na něj křičeli „vítej v pekle“.

Poslankyně Jana Černochová k tomu napsala, že se sice nikdy Marka Dalíka nezastávala a zastávat nebude, ale živě vysílaný vstup České televize z prostoru před věznicí označila za „hyenistickou úchylnost“. „Očekávám, že tam štáb vydrží do rána, aby se vězeňské služby nadšeně a se zápalem v sedm ráno zeptal: ‚A stolice byla?‘ Sorry, ale tohle je pro mě už novinářsky za čárou, ať se na mě nikdo nezlobí...,“ napsala Černochová.

Na tento její příspěvek zareagoval Černochové stranický kolega, bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil. Podle něj není zmíněné vysílání ČT za čárou, ale „k pozvracení“. „A jsem velmi rád a děkuji Ti, že jsi to jako vrcholný představitel ODS veřejně napsala. Pro mě opět důkaz toho, koho má smysl v ODS brát a na koho se útrpně usmát. A jak říkáš, tvé vyjádření není nic o vině, ale o elementární lidskosti. Děkuji Ti!“

Celý text příspěvku Jany Černochové na jejím facebookovém profilu:

Nikdy jsem se nezastávala Marka Dalíka a nebudu. Ale ten živák České televize před věznicí je normální hyenistická úchylnost. Očekávám, že tam štáb vydrží do rána, aby se vězeňské služby nadšeně a se zápalem v sedm ráno zeptal: "A stolice byla?" Sorry, ale tohle je pro mě už novinářsky za čárou, ať se na mě nikdo nezlobí......

Celý text příspěvku Pavla Drobila na jeho facebookovém profilu:

Jani, to není za čárou, to je k pozvracení. A jsem velmi rád a děkuji Ti, že jsi to jako vrcholný představitel ODS veřejně napsala. Pro mě opět důkaz toho, koho má smysl v ods brát a na koho se útrpně usmát. A jak říkáš, tvé vyjádření není nic o vině, ale o elementární lidskosti. Děkuji Ti!


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

11:00 Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

VZPOMÍNKY A PERLY V roce 2013 se Miloš Zeman přesunul z role „důchodce z Vysočiny“ do role prezident…