Hygieně přes prsty! Ilona Csáková nadšena. Černé na bílém

28.04.2021 13:52

V případě, že vám hygienická stanice nařídí karanténu a s tím související omezení, musí uvést konkrétní důvody, proč tak činí. Pouhé konstatování kontaktu s nakaženou osobou nestačí, řekl minulý týden soud. A právě nad obdobným rozhodnutím se raduje zpěvačka Ilona Csáková.

Hygieně přes prsty! Ilona Csáková nadšena. Černé na bílém
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Ilona Csáková
reklama

Rozhodnutí Městského soudu v Praze rozebírá web Česká-justice.cz. Soud totiž zrušil karanténu, kterou v září loňského roku nařídila Hygienická stanice Hlavního města Prahy žákyni základní školy z Prahy 6. Karanténa byla nařízena kvůli tomu, že se nezletilá dívka zúčastnila setkání, na kterém byla osoba s nemocí covid-19. 

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 17700 lidí

Podle soudu však v rozhodnutí hygieny chyběly závěry epidemiologického šetření i důvody, proč v daném konkrétním případě byla nařízena karanténa. Navíc matka dívky dostala rozhodnutí až v den před ukončením karantény.

„Z uvedených podkladů skutečně nelze dovodit, jak dospěl orgán veřejného zdraví k závěru, že žalobkyně je osobou podezřelou z nákazy. Správní spis neposkytuje žádný podklad potvrzující skutečnost, že se žalobkyně dostala do kontaktu s osobou podezřelou ze šíření nákazy infekčního onemocnění, ani že takové onemocnění bylo u někoho z jejího okolí diagnostikováno, také nelze dovodit, proč ke kontaktu s šiřitelem nákazy došlo právě 12. 9. 2020 (jak je uvedeno v žalobou napadeném rozhodnutí),“ uvedl k tomu soud.

Ten zároveň konstatuje, že nařízení karantény je velmi závažný zásah do ústavně zaručených práv na svobodu pohybu a může být spojen se značnou materiální újmou. 

Informace o obdobném rozsudku zveřejnila v jednom ze svých komentářů na sociální síti zpěvačka Ilona Csáková, která dlouhodobě bojuje proti nejrůznějším opatřením vůči koronaviru, je odpůrcem plošného testování a vakcinace. Soud v Brně se totiž nechal slyšet, že nařízení karantény a testu bez rozhodnutí není možné.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…