Hygienik Vít si vezme neplacené volno nebo letí, zlobí se Nečas

14.03.2012 21:04

Hlavní hygienik a zároveň náměstek ministra zdravotnictví Michael Vít, který čelí obvinění z nekalých machinací s milionovou zakázkou, by měl být za svůj čin odvolán ze všech svých funkcí. Trvají na tom Věci veřejné i opoziční ČSSD a jeho osud se zdá být zpečetěn. Premiér Petr Nečas nařídil Vítovi neplacené volno, zastání hygienik nenašel ani u Leoše Hegera.

Hygienik Vít si vezme neplacené volno nebo letí, zlobí se Nečas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas

„Musí si vzít neplacenou dovolenou, nebo bude odvolán,“ uvedl pro server iDnes.cz Petr Nečas.

Ministr zdravotnictví a Vítův šéf Leoš Heger věc plánuje řešit na úrovni vlády. „U vysokých politických funkcí je tradice, že presumpce neviny se nebere tak jako u běžného občana,“ vysvětlil Heger Vítovu pozici.

Policie Víta obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Při prokázání viny mu hrozí až deset let ve vězení. Trestní oznámení na Michaela Víta vloni podala organizace Transparency International.

Podle obvinění měl zakázku na projekt ochrany veřejného zdraví za dva a půl milionu korun ročně bez výběrového řízení „dohodit“ manželovi své podřízené. „K obvinění se nebudu vyjadřovat, protože vyšetřování stále probíhá. Necítím se vinen a věřím, že vyšetřování potvrdí mé přesvědčení,“ uvedl pro iDnes.cz Michael Vít.

reklama

autor: jhe

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

17:17 „Hrozný, ta drahota.“ Ceny v Těšíně: Dvacetkrát víc Čechů pro maso a sýry. Poláci jenom pro pivo

Levné potraviny, benzín a další výrobky v Polsku. To je stále téma na českém břehu a proto ten polsk…