Hysterický lidovec, Okamura a Brichta u Jílkové. Konečně ČT plní svou veřejnoprávní úlohu, oceňuje expert

05.02.2016 6:28

„Konečně Česká televize splnila svou veřejnoprávní úlohu a napravila si reputaci. Bylo to fair play, vyrovnané. Nikomu se nenadržovalo. Dobrý pořad na dobré úrovni,“ zhodnotil nejnovější Máte slovo mediální analytik Jiří Mikeš, který pochválil i moderátorku Jílkovou za to, že se jí podařilo ukočírovat velmi mluvného a nezastavitelného Tomia Okamuru.

Hysterický lidovec, Okamura a Brichta u Jílkové. Konečně ČT plní svou veřejnoprávní úlohu, oceňuje expert
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Jílková

Anketa

Co bude na konci roku 2018 dělat Miloš Zeman?

hlasovalo: 24098 lidí
Má Česko zůstat v Evropské unii, nebo vystoupit? To bylo téma pořadu České televize Máte slovo vysílaného 4. února večer pod taktovkou Michaely Jílkové. Opět jako vždy spolu názorově soupeřily dva tábory. Protievropský zastupovali předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, ekonom Vít Jedlička a rocker Aleš Brichta, proevropskou stranu hájil místopředseda sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek, ekonom Miroslav Zámečník a penzista z Říčan Ivo Petřík. Kromě toho vystupovali se svými vstupy hosté z publika. Pořad sledoval a pro ParlamentníListy.cz okomentoval Jiří Mikeš, bývalý ředitel Rady pro reklamu a dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur.
 
Dobrý pořad na dobré úrovni
 
„Konečně Česká televize splnila svou veřejnoprávní úlohu a napravila si reputaci. Bylo to fair play, vyrovnané. Nikomu se nenadržovalo. Nicméně to ještě nebyla úplná superliga, mohli tam být ještě větší kanóni. Ale díky za toho, koho tam měli. Dobrý pořad na dobré úrovni,“ konstatoval.
 
 
Otázka zněla, jestli někdo dokáže zastavit velmi mluvného Tomia Okamuru. „To byla úloha Jílkové. Říkal jsem si před pořadem – chudák paní Jílková – Okamura. Ale celkem si ho ukočírovala. Z toho jsem byl překvapený, protože ho znám, když byl tiskovým mluvčím Asociace cestovních kanceláří. To je demagog. Ale výborný rétor, mazaný jak liška. Každého přehluší,“ ozřejmil Mikeš.
 
Zámečník má ohromné vystupování a je to autorita
 
A co další účinkující? „Vít Jedlička byl vcelku připravený. Myslel jsem, že ho Zámečník odrovná jako tajtrlíka, což se nestalo,“ domníval se. Tím se dostáváme k ekonomovi Miroslavu Zámečníkovi. „Má ohromné vystupování, je uvážlivý, klidný a nad věcí. Je to autorita,“ ohodnotil Mikeš.
 
Překvapil ho i Brichta. „Přišel demonstrativně oblečený, aby všichni viděli, že je to prostě rocker. Nicméně proč ne. Jeho názory nebyly odsouzeníhodné, neudělal ostudu,“ domníval se.
 
Bartošek – protřelý politik. Objektivní politolog Valeš
 
A co Jan Bartošek? „Bylo na něm vidět, že je to protřelý politik, že se vyzná. Ale Okamura ho vytáčel, takže chvílemi působil hystericky. I když Okamura byl také občas vytočený, takže to bylo vzájemné,“ vypozoroval.
 
„Velice dobrý byl politolog Lukáš Valeš. Ideální by bylo, kdyby si ho Jílková vzala k sobě. On byl vyloženě objektivní na obě strany. Jiní hosté z publika nemyslím, že nějak diskusi posunuli. Očekával jsem něco víc od podnikatele Tomáše Bursy. Myslel jsem, že bude více razantní a ostřejší. Stejně jako penzista Ivo Petřík. I když nebyl špatný, mluvil za určitou část veřejnosti,“ okomentoval.
 
Příště – to bude něco
 
Příště to bude asi vypjatější a emotivnější bitva. Tématem bude, jestli prezident Zeman straší svými výroky o uprchlících občany. „Teď to byla jen taková předehra. Příště to bude něco. Už se na to těším,“ uzavřel Mikeš.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Oldřich Szaban

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bouřlivá akce na Klárově: Veřejné čtení seznamu vlastizrádců. Merkelová na pranýři. „Někdo si myslí, že se budem podřizovat jejich zvykům, ani hovno!“ dal poslední tečku známý herec

14:00 Bouřlivá akce na Klárově: Veřejné čtení seznamu vlastizrádců. Merkelová na pranýři. „Někdo si myslí, že se budem podřizovat jejich zvykům, ani hovno!“ dal poslední tečku známý herec

REPORTÁŽ V Praze na Klárově bylo zase jednou živo. Ve čtvrtek odpoledne tady proběhla demonstrace, k…