I Babiš s Faltýnkem se prý hádají. Šéf poslanců ANO v rádiu prozradil o čem

17.05.2016 18:47

Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek zavítal do úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls. V křesle pro hosta např. vysvětloval, v čem se názorově rozchází s předsedou ANO Andrejem Babišem. Vyjádřil se také k nápadu prezidenta Miloše Zemana na zestátnění České televize.

I Babiš s Faltýnkem se prý hádají. Šéf poslanců ANO v rádiu prozradil o čem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Faltýnek (ANO)

„My jsme tady tuto věc zatím neprojednávali, pan Babiš zatím vyslovil jen soukromý názor na Zemanův nápad zestátnit ČT,“ uvedl Faltýnek. Mě trochu akorát překvapuje, že když se má ve sněmovně projednávat zpráva o hospodaření České televize, tak tradiční strany ODS, TOP 09 a další blokují projednávání zprávy a my se vlastně nedozvíme, jak hospodaří Česká televize s rozpočtem sedm miliard korun... Já sám jsem dostával v posledních týdnech spoustu e-mailů a smsek, kde lidé říkají, že se na tzv. objektivní zpravodajství už nechtějí dívat a přepínají jinam,“ doplnil host.

Bubílková mu ve studiu oponovala, že ona sama pracovala v České televizi i po revoluci, takže ví, jak to v ČT vypadalo ještě předtím, než byla veřejnoprávní. „Tam nám volali politici, na důležitá místa prosazovali své děti, byla to taková tlačenka. Volali také, když nebyli spokojeni s nějakým pořadem, např. pan Dlouhý, zavzpomínala známá novinářka na dnešního prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.

V jednom bodě se prý s panem Babišem rozchází. Umí si představit, že ANO získá více než pět hejtmanů v krajských volbách. „Vidíte a já bych tady byl ambicióznější než pan předseda,“ poznamenal Faltýnek. Jiná věc je, jak dopadnou povolební vyjednávání. Stačí si vzpomenout na rok 2014 a na vyjednávání koalice v Olomouci. „My jsme vyhrály volby, ale vůbec nás ty strany nepřipustily k jednání o podílu na moci. Rozpad koalice je jiná věc,“ ohradil se host.
Na celostátní úrovni se ukazuje, že ANO plní své sliby, podnikatelé např. oceňují, že se někdo snaží nastavit rovné podmínky pro všechny prostřednictvím elektronické evidence tržeb. Vybrané daně slouží k tomu, aby se vracely peníze policistům, učitelům, zdravotníkům. „To jsou profese, které minulé vlády devastovaly, a je třeba těm lidem peníze vracet,“ zdůrazňoval Faltýnek.

V závěru pořadu konstatoval, že on osobně volil Miloše Zemana v první přímé volbě prezidenta, ale pokud hnutí ANO napříště postaví nějakého kandidáta, tak by podpořil jeho.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou

17:45 Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou

Někdejší ředitel Českého rozhlasu Vltava Petr Fischer připomněl, že v lednu 1977 se sešli umělci a n…