I po covidu se můžeme učit na dálku, nabádá Vystrčil. Všechno zlé je k něčemu dobré

12.07.2021 17:36 | Zprávy
autor: vef

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v červencových číslech obecních zpravodajů v senátním obvodu 52 – Jihlava rozepsal o právě skončeném školním roce. „Všechno zlé je k něčemu...,“ napsal mimo jiné.

I po covidu se můžeme učit na dálku, nabádá Vystrčil. Všechno zlé je k něčemu dobré
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

„Většinu roku výuka neprobíhala normálně a žáci, rodiče a učitelé si museli vyzkoušet nové způsoby komunikace a často si zvyknout na nový přístup k osvojování látky, kterou se je třeba naučit. Samozřejmě v různých rodinách probíhala výuka různě úspěšně. Bylo to nezvyklé a často velmi náročné. Díky všem, kteří se zasloužili o to, že to vypadá, že jsme to pro tuto chvíli zvládli,“ uvedl Vystrčil. 

Podle něj osobní kontakt učitele a žáka nelze nikdy zcela nahradit výukou na dálku. Současní studenti tak byli v tomto školním roce ochuzeni, tedy v nevýhodě. 

„Přesto si myslím, že pořád platí, že všechno zlé je k něčemu dobré. Studenti se sice často po dlouhou dobu se svými spolužáky a učiteli fyzicky nepotkali, na druhé straně si studenti i učitelé a často i rodiče, či dokonce prarodiče museli osvojit nebo významně vylepšit svoje schopnosti v oblasti elektronické komunikace a také v oblasti práce s různými zdroji informací nebo v oblasti využití různých návodů a způsobů výměny informací na sociálních či jiných sítích. I přes postupné značné vylepšení elektronické komunikace lze však předpokládat, a již se to i potvrzuje, že výuka nemohla být ve všech předmětech v tomto školním roce plnohodnotná, tedy bez negativních dopadů na její kvalitu,“ sdělil Vystrčil. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…