I přes kontroly na polských hranicích v Náchodě je provoz plynulý

24.11.2018 12:48

Provoz na hraničním přechodu do Polska v Náchodě byl dnes ráno a dopoledne plynulý. Polsko od čtvrtka zavedlo z bezpečnostních důvodů kontroly. Příští měsíc se koná v Katovicích mezinárodní klimatická konference za účasti stovek hostů, mnohdy prominentních politiků z celého světa. O víkendu se do Polska zároveň vydávají Češi nakupovat.

I přes kontroly na polských hranicích v Náchodě je provoz plynulý
Foto: worldwide.com
Popisek: Hraniční přechod, ilustrační foto
reklama

„Problémy byly v pátek, když je pracovní den, lidé se rozjíždějí z práce domů. Dnešní kontroly na hranicích nijak neovlivňují dopravu,“ řekl ČTK policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

Podle zpravodaje ČTK polská policie kontroluje namátkově vozidla zhruba po 20 minutách. Na hranicích je snížená rychlost na 30 kilometrů v hodině a dva jízdní pruhy jsou svedené do jednoho. Kontrolu provádějí tři polští strážníci.

Zastavili například polskou a německou dodávku a lotyšský kamion. Kontrolují i osobní auta. Chtějí vidět doklady, kontrolují například čísla motoru, karoserie. Provoz je na hranicích výraznější než ve všední den. O víkendech Češi často jezdí do Polska nakupovat nebo vyrážejí na výlet. Provoz je podle zpravodaje ČTK tradičně pomalejší při příjezdu do Náchoda.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…