I ti co nepracují mají nárok na podporu. Jiří Dienstbier chce hnát nový zákon před Ústavní soud

10.06.2017 13:02 | Zprávy
autor: mp

Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře. Součástí této novely je i ustanovení, které říká, že se zvednou příspěvky na děti o 300 korun. Má to ale háček. Na dalších 300 korun se mohou těšit jen děti pracujících rodičů, což senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) považuje za diskriminaci. Děti přece nemohou doplácet na to, zda jejich rodiče pracují či nikoli. To však není kompletní informace.

I ti co nepracují mají nárok na podporu. Jiří Dienstbier chce hnát nový zákon před Ústavní soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) podle Deníku Referendum uvažuje, že se obrátí na Ústavní soud. Má totiž za to, že byla přijata diskriminační novela zákona o státní sociální podpoře, na kterou doplatí děti nezaměstnaných rodičů. Zákon totiž předpokládá, že se navýší příspěvky na děti o 300 korun, jenže jen dětem, jejichž rodiče pracují. Tento pozměňovací návrh předložil předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák a podle serveru se tak stalo s podporou premiéra Bohuslava Sobotky, taktéž z ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

4:43 Macinka poslal Tchaj-wanu vzkaz ohledně Evropských hodnot

Tchajwanská vláda dlouhodobě financuje neziskovou organizaci Evropské hodnoty. Ministr zahraničních …