Idiote, fašoune! Jan Rejžek zajel do Babišova muže, ale pak dostal pořádnou „sodu“. O co šlo?

11. 6. 2019 8:41

Vysloužilý kritik Jan Rejžek napadl na Facebooku poslance Patrika Nachera. Jednalo se o filmový festival Mental power, kde měl v porotě zasednout jak Jan Rejžek, tak i Patrik Nacher. Rejžek ale účast odmítl s tímto: „Bych opravdu nemohl sedět v jedné řadě s kolegou porotcem Patrikem Nacherem, ambiciózním idiotem, který byl mezitím zvolen za ANO a šíří fašounské názory v Parlamentních listech,“ vyjádřil se Rejžek.

Idiote, fašoune! Jan Rejžek zajel do Babišova muže, ale pak dostal pořádnou „sodu“. O co šlo?
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
„Vážení, léta jsem byl ctěn pozváním do poroty skvělého festivalu Mental Power, v němž mí milí blázínkové, pardon, tak či onak postižení hrají ve filmech. Letos jsem se ale nerad musel členství v porotě vzdát, jelikož bych opravdu nemohl sedět v jedné řadě s kolegou porotcem Patrikem Nacherem, ambiciózním idiotem, který byl mezitím zvolen za ANO a šíří fašounské názory v Parlamentních listech. Snad mě pochopíte,“ napsal Rejžek. 
 
 
To asi ale Patrik Nacher nenechal líbit a na jeho post zareagoval.
 
„Musím přiznat, že je mi smutno. Tady se v poslední době odehrály dva útoky na politiky. Jednou na Dominika Feriho a druhý na Ladislava Jakla. Normální člověk odsoudí oba dva útoky bez ohledu na to, jaké mají politické názory, za koho kandidovali a kde zrovna sedí. Učinil jsem tak v obou případech. Oba případy jsou i podobné v tom, že útočníci přišli po čase se svou verzí, kde se naopak oni popisují jako oběti. No a podívejme se, co se objevuje v médiích, ten selektivní přístup k oběma těmto událostem je rozpoznatelný na první pohled. Někteří, jako třeba Jindřich Šídlo, pak útok na Jakla relativizují ironií, že se oba aktéři neshodnou v tom, co zaznělo: lídr z SPD, nebo kripl z SPD... hahaha. Napsal by totéž u prvního útoku? Působí to na mě dojmem, že když je obětí útoku politik z té ‚špatné‘ strany, zase se nic tak hrozného nestalo?!? Jako by si to zasloužil. Mě zase samozvaný bojovník za demokracii Rejžek nazval ambiciózním idiotem šířícím fašounské názory. Samosebou bez jakékoliv argumentace, o faktech či důkazech nemluvě, jen takový agresivní výplach. Tenhle mravokárce tahá politiku i do akcí, které se tu dělají pro handicapované, kam vůbec nepatří. Nebude prý se mnou sedět v porotě Mental Power Prague Film Festival. Tak neseděl. Kromě něho totiž do toho politiku nikdo jiný netahá a já jsem hrdý na to, že mohu být u této akce od 1. ročníku, tedy osm let předtím, než jsem do politiky vlezl,“ zareagoval Patrik Nacher. 
 

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

18%
82%
hlasovalo: 22341 lidí
Netrvalo to dlouho a pod tímto příspěvkem získal zastání i od jednoho z prezidentů zmíněné soutěže Mental Power Davida Sychry. „Děkujeme Patriku Nacherovi za dlouhá léta spolupráce! Nebýt tebe, těžko by festival překonal krize. Začal jsi s náma jako zástupce Národní rady osob se zdravotním postižením, a hleďme... Pomáháš nám dál, i když už jsi sám celebrita:))) Drž se a mentalpower i tobě!“
 
Vyjádřil se i předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. „Patriku, máš pravdu. V NRZP ČR jsme rádi, že jsi zachoval přízeň festivalu. Politika je o prosazování názorů, jak vést společnost, a neměla by zasahovat do soukromých vztahů a vyvolávat nenávist.“
 
„Šokovalo mě, že pan Rejžek tahá politiku někam, kam absolutně nepatří. My jsme tam pro lidi se zdravotním postižením, kteří se již 13 ročníků účastní tohoto krásného a unikátního festivalu. Pohybuji se v tom od prvního ročníku, tehdy ještě jako zástupce Národní rady osob se zdravotním postižením. S festivalem jsem spojen a jsem na to pyšný jako člověk, nikoliv jako politik, kterým jsem poslední čtyři roky. Kádrování nepatří do roku 2019 a už vůbec ne na Mental Power Prague Film Festival,“ vyjádřil se pro ParlamentníListy.cz poslanec Nacher.
 
Zajímavé je, že Jan Rejžek usedl v porotě vedle Patrika Nachera i v minulém roce, kdy již poslanec i pražský zastupitel byl. „To znamená, že mezi loňským rokem a současným není žádná změna. Je to jenom o tom, že společnost zhrubla a že agresivita se zvýšila a lidé jako pan Rejžek se na tom podílejí,“ dodal Nacher.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…