Ilegální migranti v ČR: Střelba na hranicích! Další skupina zadržena u dálnice

29.09.2022 16:22

Migranti v poslední době trápí Českou republiku – dokonce byly zavedeny dočasné kontroly na hranicích se Slovenskem. A právě ve Zlínském kraji došlo k incidentu, kdy převaděče převážejícího skoro dvě desítky lidí zastavily až varovné výstřely. Píše o tom server iDNES.cz, Novinky.cz pak informují o migrantech, již šli po dálnici D2 v protisměru.

Ilegální migranti v ČR: Střelba na hranicích! Další skupina zadržena u dálnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Během prvního dne kontrol na hranicích se Slovenskem policisté zkontrolovali na 2 000 vozidel a 3 160 lidí. Do země odepřeli vstup asi dvacítce nelegálních migrantů, větší „zásah“ pak měli ve vnitrozemí, kde jich zajistili 99. 

Dvěma varovnými výstřely pak museli policisté zastavit převaděče, jenž převážel patnáct migrantů. „Ještě před tím projel vysokou rychlostí kontrolním stanovištěm na hranicích. Po krátkém pronásledování ho policisté zadrželi v lese, kam se snažil z auta utéci,“ uvedla policie, píše o tom server iDNES.cz. Řidič z Iráku chtěl podle všeho provézt devatenáct lidí. 

Mezi migranty podle všeho v současné době převažují Syřané, již se většinou dlouhodobě zdržovali v Turecku a nyní míří ponejvíce do Německa. 

Někteří uprchlíci pak mohou svým pochodem po republice způsobit další komplikace. Například podle serveru Novinky.cz zadržela policie patnáctičlennou skupinu nelegálních migrantů na krajnici dálnice D2, jež šla v protisměru ze Slovenska na Moravu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

Dotaz

Pane Babiši, chci se zaptat proč jste podpořil se svojí stranou ANO výcvik Ukrajinců na našem území? Nejdříve jste všude mluvil o tom, že naše vláda je vládou Ukajiny a že do ní sype peníze a že podporuje svým chováním válku. Výcvik bude stát miliardu a zároveň je to také podpora války. Byla jsem vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

20:40 Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

Některé zboží a služby nejspíše podraží kvůli zvýšení DPH. Přesuny do vyšší sazby daně navrhne v úsp…