Image bezúhonné a čestné Hillary Clintonové je v troskách. Podívejte se, co ušila na Trumpa

25.10.2017 10:40

Hillary Clintonová a američtí demokraté čelí velké ostudě. Ukázalo se, že platili před prezidentskými volbami „externímu dodavateli“ za to, aby vyrobil „kompro“ na Donalda Trumpa, které se týká jeho údajných styků s Ruskem.

Image bezúhonné a čestné Hillary Clintonové je v troskách. Podívejte se, co ušila na Trumpa
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Clintonová

Mainstreamová média ve Spojených státech prožívají velmi horké chvilky. Ukazuje se, že v prezidentské kampani otevřeně podporovala političku, která se velmi nečestným způsobem snažila zbavit svého konkurenta. Zatímco Trump byl od počátku své kampaně vláčen médii jako ruský agent a nejhorší prezidentský kandidát za poslední desítky let, Clintonová byla naopak líčena jako takřka ideální budoucí prezidentka. Plně podporována oblíbencem médií Barackem Obamou.

Nyní se však ukazuje, že příběh o jasně definovaném „dobru“ a „zlu“ dostává povážlivé trhliny. Z démonizovaného a zatracovaného Trumpa se stává k nelibosti médií oběť, a naopak Clintonová tím, kdo se provinil. Vše začalo v dubnu 2016, kdy byl jeden z advokátů kampaně Clintonové Marc Elias pověřen, aby najal společnost Fusion GPS s cílem prozkoumat údajné vazby Trumpa na Rusko. Tato společnost potom splněním úkolu pověřila bývalého britského zpravodajce Christophera Steeleho.

Vše bylo financováno neznámým protitrumpovským republikánským dárcem, ale Clintonová a její tým zaplatili za jeho dokončení. Společné náklady potom sdílela také celá Demokratická strana. Výsledná zpráva se stala základem pro diskreditační kampaň, podle které Trump a jeho lidé udržovali před prezidentskými volbami vazby na Rusko. Zároveň s tímto „zjištěním“, vyrobeným na zakázku Clintonové a spol., bylo také Rusko obviňováno ze zasahování do prezidentské kampaně.

Prezident Trump již na Twitteru konstatoval, že Fusion GPS hraje v celé kauze jen vedlejší roli. „Kdo ale za vytvoření těch falešných dokumentů zaplatil? Rusko? FBI? Demokraté? Nebo všichni?“ podivoval se Trump. Ve výsledné zprávě sestavené exzpravodajcem Steelem se mimo jiné tvrdí, že Kreml Trumpa vydíral, protože má k dispozici videozáznam z jeho návštěvy prostitutky. Mimo jiné se ve zprávě objevila pasáž o tom, že prostitutka na znamení znechucení z tehdejšího prezidenta Baracka Obamy močila na lůžko v hotelu.

Značnou důležitost těmto údajně pravdivým informacím potom přikládala také FBI při svém vlastním vyšetřování. Samotný Trump a republikáni jsou nyní pochopitelně na koni a lidé kolem Clintonové nestačí odrážet další a další dotazy. Americká mainstreamová média o celé kauze zevrubně informují a někteří komentáři již mají zcela jasno. „Kompro na Trumpa je nepochybně nejšpinavějším počinem Hillary Clintonové“, zní titulek článku v deníku The New York Post.

Jeho autor, komentátor Michael Goodwin, zmiňuje částku ve výši devíti milionů dolarů, kterou za zprávu zaplatil Demokratický národní výbor. S neskrývaným opovržením také konstatuje, že demokraté tyto nepravdivé informace šířili mezi své oblíbence v mainstreamových médií jako „cukroví na Halloweena“. „Jako první je zveřejnil server BuzzFeed deset dní po inauguraci prezidenta Trumpa s tím, že nemůže ověřit pravdivost obsahu.“

„Naše dosavadní informace napovídají, že tým Clintonové materiály předal FBI, aby tak mohl její šéf James Comey dále Trumpovi okopávat kotníky. Existuje také možnost, že s falešnými dokumenty je spojen i Bílý dům a jeho tehdejší šéf Barack Obama. Podporoval jejich únik do médií a snažil se tak dopomoci k vítězství Clintonové. Zkrátka a dobře. Máme nyní přesvědčivé důkazy o tom, že vytvoření těchto dokumentů je nejšpinavější záležitostí celé kampaně. A po celou dobu za ní stála Clintonová,“ uzavírá Goodwin.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

14:27 Byla to revoluce? Studená sprcha od Klausovy ekonomky. I pro Pavla Rychetského

K Janě Bobošíkové do pořadu JB Talk v internetové televizi XTV zavítala tentokrát ekonomka Hana Lipo…