Imigranti v Evropě to prý začínají schytávat

17.08.2016 17:35

Migranti, kteří přišli do zemí Evropské unie, se ocitají pod útokem. Jak ze strany veřejnosti, tak úřadů. Zatímco na pláži ve francouzském Cannes již dostaly první muslimky pokuty za nošení plavek zakrývajících celé tělo, takzvaných burkin, v Německu neznámí útočníci zbili dva nezletilé syrské žadatele o azyl. Informují Novinky.cz.

Imigranti v Evropě to prý začínají schytávat
Foto: Radim Panenka
Popisek: Policie vyvádí uprchlíky z rychlíku v Břeclavi do připravených autobusů

Francouzské Cannes nedávno zavedlo zákaz nošení celotělových plavek pro muslimky. A již vybírá první pokuty. Tři muslimky odmítly odejít z pláže po první výzvě místní policie, a tak musela každá z nich zaplatit pokutu ve výši tisíc korun. Dalších šest muslimek uposlechlo policisty a pláž opustilo.

Podle tamní radnice jsou burkiny až příliš výrazným náboženským symbolem, který v současnosti, „kdy se země vzpamatovává z teroristických útoků spáchaných radikálními islamisty“, mohou vyvolávat nepokoje na veřejnosti. K zavedení zákazu se po Cannes přidala i další letoviska.

Mnohými je však zákaz vnímán jako velmi kontroverzní, obzvlášť s přihlédnutím k francouzské tradici lidských práv a osobní svobody. Podporu zákazu však vyjádřil i francouzský premiér Manuel Valls.

„Za burkinami je myšlení, že ženy jsou od přírody necudné, nečisté, že tedy musejí být zcela zahaleny. To je neslučitelné s hodnotami Francie a republiky. Republika se musí vůči provokacím bránit,“ řekl Valls a připomněl, že je zakázáno „nosit na veřejnosti oděvy zahalující i obličej“.

V Německu mezitím migranti čelí přímým útokům ze strany veřejnosti. Ve východní části země, ve městě Querfurt, byli napadeni dva sedmnáctiletí syrští uprchlíci, kteří prostě jen šli po ulici. Zastavilo u nich auto, jehož posádka jim začala nejdříve nadávat, poté však vystoupila a surově je napadla, načež místo činu opustila.

„Policie vyšetřuje incident jako politicky motivované násilí,“ uvádějí Novinky.cz s tím, že přímé fyzické útoky jsou v Německu ojedinělé. Na migranty však lidé útočí na internetu a dochází i ke žhářským útokům na uprchlická centra a ubytovny.

Za rok 2015 zaznamenala německá policie 92 žhářských útoků na ubytovací zařízení pro žadatele o azyl, letos již 45. V roce 2014 však došlo jen k šesti takovým případům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…