Imoba má lhůtu na vrácení dotace pro Čapí hnízdo do 29. června

05.06.2018 17:43 | Zprávy

Firma Imoba z holdingu Agrofert má prodlouženu lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo do 29. června. Žádosti firmy vyhověl Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, sdělil dnes úřad ČTK. Ke vrácení dotace úřad vyzval Imobu coby nástupnickou společnost původního příjemce peněz, původní lhůta vypršela v pondělí. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí trestnímu stíhání premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Imoba má lhůtu na vrácení dotace pro Čapí hnízdo do 29. června
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo

Imoba začala v souvislosti s výzvou k vrácení dotace s dotačním úřadem jednat, uvedl úřad v tiskové zprávě. „Požádala o prodloužení lhůty. Žádosti bylo ze strany úřadu vyhověno a lhůta byla prodloužena do 29. června 2018. Další postup v této věci společně řeší právníci obou subjektů,“ doplnil.

Imoba v pondělí svůj postup nechtěla komentovat. Dnes mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka pouze potvrdil, že Imoba požádala o prodloužení lhůty ke vrácení dotace. „Zatím o tom máme informace jenom z médií. Mohu potvrdit, že jsme o prodloužení žádali, protože ta problematika je právně velmi složitá,“ řekl Hanzelka ČTK. Jaký bude další postup firmy, neuvedl. „Je to o společných jednáních právníků,“ dodal.

Výzvu k dobrovolnému vrácení dotace poslal úřad 4. května. Peníze měla Imoba poslat do 30 dní. V opačném případě jí hrozí zahájení správního řízení, které bude mít formu daňové kontroly. Kdyby po něm bylo vrácení dotace nařízeno, musel by podle pravidel platných v době přidělení peněz příjemce zaplatit také penále ve výši sto procent částky. Podle nyní platných pravidel se ale penále nevyměřuje. Ředitel dotačního úřadu Kamil Munia v únoru uvedl, že úřad k tomu bude potřebovat právní výklad. Už dříve se úřad přihlásil k případné škodě v rámci trestního řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

19:45 „Se*u na to!“ Lidé se bouří proti registraci k ČT a ČRo

V pondělí si lidé stěžovali na kolabující webovou stránku České televize a rozhlasu při povinné regi…