Imunitní výbor pokračuje v jednání o vydání Ondráčka ke stíhání

25. 9. 2018 15:46

Poslanci z mandátového a imunitního výboru pokračují dnes odpoledne v jednání o vydání Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání. Pozvali vyšetřovatele, státního zástupce i Ondráčka. Výbor by mohl už dnes doporučit plénu, zda má Ondráčka vydat, nebo ne. Zprávu přinesla ČTK.

Imunitní výbor pokračuje v jednání o vydání Ondráčka ke stíhání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Při svém rezignačním projevu označil Zdeněk Ondráček poslance pravého spektra poslanecké sněmovny za demokratickou žumpu
reklama

„Máme jednání připraveno tak, abychom věc doprojednali a dospěli k nějakému rozhodnutí, které doporučíme Poslanecké sněmovně,“ řekl novinářům při příchodu předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM).

Policisté chtějí Ondráčka stíhat kvůli jeho výrokům vůči někdejšímu prezidentskému kandidátovi Michalu Horáčkovi. Sněmovní plénum rozhodne o Ondráčkově vydání na schůzi, která začne koncem října. V pátek dolní komora projednávání policejní žádosti odročila.

Člen výboru Josef Hájek (ANO) uvedl, že Horáček je podle jeho názoru politik, a proto by měl být připraven snášet vyšší míru kritiky, třeba i neoprávněné. O svém postoji se rozhodne, až vyslechne vystoupení Ondráčka i vyšetřovatele. O svém postoji nechtěli před jednáním výboru hovořit Miroslava Němcová (ODS) ani její stranický kolega Marek Benda. Pirátský poslanec Jakub Michálek řekl, že ho bude zajímat zejména Ondráčkovo vyjádření.

Horáček podal na Ondráčka trestní oznámení začátkem letošního roku kvůli tomu, že ho koncem loňska nařkl v médiích ze spolupráce s bývalou komunistickou Státní bezpečností (StB). Horáček jakoukoli spolupráci s StB popřel. Policie sice později vyšetřování odložila, státní zastupitelství jí však případ vrátilo.

Imunitní výbor se začal zabývat policejní žádostí začátkem září. Jednání tehdy přerušil. Požádal mimo jiné o to, aby členové výboru mohli nahlédnout do policejního spisu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

8:15 Kolaborant a zrádce Kolář. Vy té „spodině“ nesaháte ani po kotníky, vzkázal starostovi poslanec

„Kolaborant, co si nechával platit z veřejných peněz propagační články do Playboye,“ neudržel se pře…