Imunitní výbor se s Rathem sejde v areálu MV Spiritka

22.05.2012 9:52

V 10:30 začne jednání mandátového a imunitního výboru s Davidem Rathem v objektu ministerstva vnitra Spiritka na Břevnově, zjistila ČT 24. Obviněného poslance ráno převezlo policejní auto z vazební věznice v Litoměřicích. Jednání výboru bude pokračovat odpoledne ve sněmovně, kde poslanci vydají doporučení.

Imunitní výbor se s Rathem sejde v areálu MV Spiritka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka, Jeroným Tejc a David Rath ve sněmovně
reklama

Sněmovní mandátový a imunitní výbor nejspíš podpoří stíhání Davida Ratha. Před týdnem už rozhodla o jeho vydání policii předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Rath byl totiž zadržen hned po spáchání trestného činu.

Konečné rozhodnutí ale vydá sněmovna na nejbližší schůzi 5. června, bude se řídit doporučením výboru. Podle inormací ČT 24 ale ve věci panuje shoda napříč všemi politickými stranami. 

Spiritka je bývalá klášterní usedlost, která se dnes využívá jako reprezentační zařízení ministerstva vnitra nebo jako luxusní hotel. V objektu se pořádají akce jednotlivých odborů a složek vnitra, policie a hasičů. Jedná se o pracovní porady, školení, semináře nebo tiskové konference, případně společenské události.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…