Indická velvyslankyně na ČVUT vyzkoušela spuštění modelu jaderného reaktoru. Říkají mu Vrabec

14.11.2018 10:33 | Zprávy
autor: tan

Velvyslankyně Indické republiky Narinder Chauhan navštívila Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, aby se blíže seznámila s jejími aktivitami a vybavením a projednala možnosti další spolupráce v oblasti vzdělávání. Na modelu školního jaderného reaktoru VR-1 Vrabec si také vlastnoručně vyzkoušela jeho spuštění.

Indická velvyslankyně na ČVUT vyzkoušela spuštění modelu jaderného reaktoru. Říkají mu Vrabec
Foto: wikipedia
Popisek: Indická vlajka.

„Počet studentů z Indie na ČVUT se za posledních deset let více než zdesetinásobil a dnes jich je na našich fakultách 176. Indie má velký zájem na posilování spolupráce v oblasti vzdělávání v jaderném průmyslu, a i to byl jeden z důvodů našeho setkání,“ řekl během setkání rektor ČVUT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …