Informační technologie za miliardu korun. Tak jsou na tom Lesy ČR

11. 5. 2012 21:49

Lesy ČR vypsaly zakázku na informační technologie – její hodnota je přes 240 milionů korun. Zakázku ale získaly dvě firmy, které na stomilionové částky dosahují dlouhodobě, jelikož doplňují pro Lesy ČR servis a služby.

Informační technologie za miliardu korun. Tak jsou na tom Lesy ČR
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.
reklama

Státní podnik Lesy ČR rozdělil zakázku na informační technologie za 240 milionů dvěma firmám. Odborníci však kritizují, že jde o společnosti, které dostávají od Lesů ČR zakázky již delší dobu – starají se totiž o jejich služby a servis.

Dynn a.s. a TimeIMPort vyhrávají u Lesů ČR zakázky již pravidelně, průběh soutěží je však utajený. Důvodem je ochrana autorských práv. Podle odborníků, například Daniela Weinholda z Platformy pro veřejné zakázky, by však státní podnik měl používat otevřenější soutěžní metody.

Oběma firmám Lesy ČR již zaplatily více než osm set milionů korun, nyní dostanou dalších 240. Jejich úkolem teď bude zajistit servis k systému, který samy vytvořily. Do obnovy a správy sítí už státní podnik nalil za poslední rok více než miliardu korun.

Ani v minulosti však nebyl průběh zakázek zveřejněný. Přitom tyto dvě firmy vyhrály v jeden den třeba i šestnáct tendrů. Lesy ČR se však kvůli informačním technologiím potýkají ještě s jedním problémem – kvůli zrušenému tendru hrozí státu dvanáctimiliardová arbitráž ze strany americké PC společnosti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

7:20 To jste neměl! Na TV Nova vybouchl covid, v Televizních novinách. To nepamatujete

Moderátor TV Nova Petr Suchoň zpovídal v pondělních Televizních novinách prezidenta České lékařské k…