Iniciativa, která je nyní v módě. Připojili se k ní topkaři i KSČM

27. 9. 2013 20:38

Karel Schwarzenberg, Bohuslav Sobotka, Pavel Bělobrádek. To jsou jen některá jména lídrů významných politických stran, kteří se připojili k iniciativě Rekonstrukce státu. Iniciativa si klade za cíl rychlé přijetí povolebních protikorupčních zákonů.

Iniciativa, která je nyní v módě. Připojili se k ní topkaři i KSČM
Foto: hns
Popisek: Obálka s penězi

S informací přišel server DeníkReferendum.cz. „Za tu dobu, co působíme, jsme si jisti jednou věcí: bariéra mezi občany a politiky je daleko menší, než se běžně myslí. Víme, že v Parlamentu bude mnoho lidí, co chtějí opravdu něco dělat. Naší úlohou je vytvořit mosty mezi stranami a najít pro protikorupční zákony podporu napříč sněmovnou. Protikorupční agenda není pravicová, ani levicová a stále více poslanců a nyní i předsedů stran to vnímá," říká například ředitel sdružení Oživení Martin Kameník.

Naráží tak na fakt, že se k iniciativě připojila nejenom TOP 09, ale také KSČM. Podle Pavla France z Ekologického servisu nejde pouze o předvolební kalkul, ale o vážnou snahu s korupcí něco dělat. „Velmi nás těší, že se jde s předsedy největších českých stran normálně věcně bavit, diskutovat jednotlivé zákony a dobrat se k průchodným závěrům. Teď, v předvolební době, je pochopitelně možné vnímat podporu od politiků jako kalkul, ale my se domníváme, že to kalkul není," je přesvědčený Franc.

Devět zákonů, které pomohou uzdravit stát

Iniciativa Rekonstrukce státu je sice mladým projektem (spuštěn byl na začátku března), ale o to více dynamickým. Za hlavní cíl si iniciativa určila co nejrychlejší prosazení devíti zásadních protikorupčních zákonů, které by měly pomoct zastavit korupci a rozkrádání státu. Podle projektu je nyní nejvyšší čas začít něco se současnou situací dělat - například před třemi lety byl boj s korupcí tématem číslo jedna, po volbách došlo ale pouze k malým změnám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

9:20 Vyhození Klause ml.: Pryč s Václavem Moravcem, napsal. Teď utnul Fialu a ODS

Manažer a pedagog Vadim Petrov se před několika dny stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysí…