Intimní rozhovory ve spisu nebudou, říká žalobce Ištvan

13.07.2013 14:21

Na náznaky intimních rozhovorů narazili poslanci z imunitního výboru, když studovali podklady k vydání expremiéra Petra Nečase. Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan však ujišťuje, že intimní rozhovory mezi aktéry kauzy kolem Jany Nagyové nebudou ve spisu.

Intimní rozhovory ve spisu nebudou, říká žalobce Ištvan
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Ivo Ištvan, vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci

„Deklaroval jsem, že se snažíme zasahovat do práv osob účastných v této kauze v minimální míře. Proto také, pokud takové odposlechy vůbec existují, nejsou v těch rozhodnutích zmiňovány nebo nebyly nikomu předloženy. Takže z toho je zřejmé, že se snažíme ty lidi maximálně ochránit. Nevěřím tomu, že by ty odposlechy, pokud tedy existují, mohly uniknout. A nevěřím tomu, že by odposlechy takové povahy, které by neměly žádný vztah k věci, nějaký seriozní novinář publikoval,“ uvedl v rozhovoru pro Lidovky.cz Ivo Ištvan.

Ve spisu se tak podle jeho slov objeví jen to, co bude mít nějakou relevanci k projednávané věci – zařazení jednotlivých rozhovorů prý bude pečlivě zvažováno.

Petr Nečas Ištvana v pátek nařkl, že zadržení v souvislosti s kauzou Nagyové ve vazbě trpí. Jejich držení za mřížemi je prý uměle natahováno. Podle Ištvana to však není pravda. „Nevím, co pan Nečas říkal. Já bych ale zcela zásadně odmítl, že někoho chceme podusit. Tuto rétoriku odmítám. Žijeme v právním státě, každý má právo požádat o propuštění z vazby,“ říká Ištvan.

„Ke konci minulého týdne jsme provedli osmadvacet výslechů. Opravdu to někomu přijde málo? K dalším pěti úkonům nedošlo. Sami jste psali, že jeden výslech nebyl proveden, protože advokát má dovolenou. A přitom předtím vykřikoval cosi o tom, že jeho klient stále nebyl vyslechnut. Teď se možná směje v Chorvatsku, zatímco jeho klient čeká ve vazbě, než se navrátí,“ dodává.

Na příští dva týdny je naplánováno dvanáct či třináct dalších úkonů. „Jsme schopni kdykoliv doložit, proč a jak jsme postupovali. Nemáme z toho žádnou obavu, máme čisté svědomí,“ uzavírá Ištvan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…