Irácký žadatel o azyl napadl v Rakousku policii. Místní radní navrhuje radikální postup

07.04.2018 6:21

Rakouský deník Kronen Zeitung píše o napadení policisty iráckým žadatelem o azyl. Dvaatřicetiletého migranta může přijít jeho neuváženost velmi draho.

Irácký žadatel o azyl napadl v Rakousku policii. Místní radní navrhuje radikální postup
Foto: Jan Rychetský
Popisek: O nabíjení mobilů u jedné z restaurací je obrovský zájem
reklama

Incidentů, ve kterých figurovali žadatelé o azyl ze zemí Blízkého východu, se v Německu či Rakousku zejména od začátku migrační krize odehrálo bezpočet. Policisté především z větších měst si poměrně často stěžují na to, že muslimští migranti ignorují zákony dané země a důležitější je pro ně právo šaría. Stejně tak je časté, že se nerozpakují zaútočit i proti strážcům zákona a je mimořádně obtížné se s nimi domluvit.

K jednomu takovému útoku došlo tento týden v úterý v Rosenburgu, který leží v okrese Horn. Policisté tam byli přivolána k sousedské hádce, ve které hrál hlavní roli zmínění dvaatřicetiletý žadatel o azyl z Iráku. Podle informací rakouského deníku měl při hádce poškodit botník svého souseda a rovněž jej napadnout. Policisté byli na místo přivoláni místními obyvateli kvůli hluku a hněv agresivního migranta se obrátil také proti nim.

Na výzvu, aby se prokázal platným průkazem totožnosti, už tak rozlícený Iráčan nereagoval a od slovních nadávek brzy přešel k fyzickému útoku. Policisté byli popliváni a pokopáni a jeden ze strážců zákona v důsledku ataku utrpěl na několika místech svého těla pohmožděniny. Zasahující policisté uvedli, že migrant byl očividně pod vlivem alkoholu a na veškeré jejich výzvy ke klidu reagoval ještě větší agresí.

Nakonec se policistům podařilo iráckého násilníka zpacifikovat a dopravit na policejní stanici. Následující den byl obviněn z útoku na úřední osobu a kladení odporu při zatýkání. Po zveřejnění celého případu nejčtenějším rakouským deníkem Kronen Zeitung se do celé věci vložil i místní radní Gottfried Waldhäusl ze Svobodných. Ten navrhuje, aby pro iráckého migranta mělo jeho násilné jednání další nepříjemné důsledky.

„Proti takovým jedincům musíme postupovat mnohem přísněji, než je tomu doposud. To je jediná možnost, jak můžeme chránit obyvatele naší země. V prvé řadě by měl být vydán pokyn ke zrušení základní sociální péče a přesunout jej z vlastního bytu, placeného z našich daní, zpátky do uprchlické ubytovny. V neposlední řadě by potom měla být odmítnuta jeho žádost o azyl,“ uvedl lokální politik ze Svobodných.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…