„Mírové rozhovory jsou příležitostí najít politické řešení vedoucí k ukončení války v Sýrii... Taková setkání, jako je to v Rijádu... mají za cíl poškodit vídeňské rozhovory,“ uvedl Husejn Amír Abdullahjan. „Setkání v Rijádu... způsobí selhání vídeňských mírových rozhovorů o Sýrii, nejde o součást vídeňské úmluvy,“ citovala zástupce íránské diplomacie agentura Fars.
Ve Vídni se dosud uskutečnila dvě kola diplomatických jednání o politickém řešení syrské občanské války. V listopadu se Spojené státy, Rusko a další evropské a arabské země shodly na časovém plánu, jehož výsledkem mají být nové volby v Sýrii. Na osudu syrského prezidenta Bašára Asada se ale účastníci jednání ve Vídni opět nedohodly.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk