Islamisté nás ocejchovali jako své nepřátele. Podle premiéra Sobotky to nesmíme podceňovat

25.11.2015 19:28

Prohlášení Islámského státu, který prý zařadil Českou republiku mezi své úhlavní nepřátele v „koalici ďáblů“, není možné podcenit, je přesvědčen premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Tajné služby mu budou věnovat odpovídající pozornost, napsal dnes ČTK.

Islamisté nás ocejchovali jako své nepřátele. Podle premiéra Sobotky to nesmíme podceňovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka
reklama

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) propagandistické video označil za dosud nejviditelnější výpad teroristů vůči Česku. „Jsme v dobrém klubu,“ reagoval zprávu o videu Islámského státu podle svého mluvčího prezident Miloš Zeman.

„Česká republika je už několik let součástí mezinárodní koalice, která aktivně bojuje proti Islámskému státu. Není důvod se divit, že si toho islamističtí radikálové všimli,“ uvedl ministerský předseda. „Nic nesmíme podcenit, včetně tohoto prohlášení. Policie a tajné služby mu budou věnovat odpovídající pozornost,“ poznamenal také.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ani podle Chovance není na prohlášení nic překvapivého. „Jsme na seznamu nejvyspělejších zemí světa, kterým fanatičtí teroristé vyhlásili válku už dávno. Jsem přesvědčen, že tuto válku vyhrajeme. Naše bezpečnostní opatření zůstávají i nadále posílená,“ napsal ministr ČTK.

„Tak nás IS prý zařadil do ‚ďábelské koalice‘. Každým svým činem IS ukazuje, že nejsme ve střetu různých kultur, ale ve střetu s barbarstvím!“ vyjádřil své přesvědčení na twitteru ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Extremisté ve videu vyhrožují odvetnými opatřeními alianci 60 zemí – včetně ČR – jejichž vlajky se v záznamu objevují. Snímek, jehož pravost se stále ověřuje, zveřejnil panarabský deník Al-Haját a po něm jej převzaly západní weby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

21:28 Dusno v ČT: Už bych to rád dořekl, žádal Okamura. To už jste říkal mnohokrát, nenechala ho Kroužková. Hádka o Babiše, úvěry EU a rána TOP 09

Poslanecká sněmovna se na zřízení vyšetřovací komise k ministerským nákupům ochranných zdravotnickýc…