Islámský stát prý mění taktiku. Teď chce světu místo řezání hlav ukázat, jak krásně se tam žije

10.10.2015 20:34

Islámský stát se snaží Západu ukázat, že umí být nemilosrdný a trestá jeho údajnou zpupnost. Muslimům v okolních zemích ale posílají jiný vzkaz. Snaží se co nejvíce mužů, žen a dětí přesvědčit, že je Islámský stát takřka ideálním místem k životu, kde muži v poklidu pěstují melouny a děti se baví na kolotočích.

Islámský stát prý mění taktiku. Teď chce světu místo řezání hlav ukázat, jak krásně se tam žije
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

S odvoláním na informace britského think tanku Quilliam, který se dlouhodobě věnuje monitorování činnosti radikálů, informuje server Echo24.cz o tom, že islamisté ukazují nejen svou krutou tvář vůči Západu, ale také vlídnější tvář vůči arabskému světu. Muslimům se snaží ukázat spokojené ženy, které nakupují na tržištích, muže, kteří pasou své velbloudy či pěstují melouny, ale i děti, které se nadšeně vozí na kolotočích.

Radikálové se tak snaží přesvědčit sunnitské muslimy okolních zemí, že má smysl se přestěhovat na území radikálů a žít tam, neboť na daném území existuje infrastruktura, je vymáháno právo a ti, kteří žijí podle práva šaría, se v podstatě nemají čeho bát. A jak takové vymáhání práva vypadá v praxi?

„Prohřešky jako homosexualita, cizoložství nebo odpadlictví od víry sice pro západní společnost mohou působit jako relativně neškodné, podle islamistického výkladu šaríi ale představují závažné zločiny, které je potřeba přísně trestat. Nutno podotknout, že islamisté stejně brutálními způsoby trestají i kriminálníky – například zlodějům chyceným při činu obvykle useknou ruku," píše server. Lidem, kteří žili léta ve zkorumpovaných režimech, to může znít lákavě.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

12:31 Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

Politolog Petr Robejšek se v komentáři pro deník MF Dnes zamyslel nad tím, proč zemřela levicová pol…