Islámský učenec radí, jak na koronavirus: Hlavně potírat řiť fialkovým olejem. A Írán pak vykazuje čísla, kterým nikdo nevěří...

28.02.2020 7:24

„Nejlepším spojencem infekce je stupidita,“ tvrdí komentátor a matematik Marian Kechlibar k současnému šíření koronaviru. Ve svém komentáři se podíval, co za šířením nemoci stojí v Jižní Koreji a v Íránu. Svůj podíl na tom má mít především náboženství. Matematik upozornil, že v Íránu poutníci mimo jiné věří v léčivé působení svatých míst a součástí praktik je i hromadné líbání různých povrchů. Popsal též, co proti nemoci zabírá podle kúmského ajatolláha Tabriziana. Svou roli v tom hraje i řitní otvor a fialkový olej.

Islámský učenec radí, jak na koronavirus: Hlavně potírat řiť fialkovým olejem. A Írán pak vykazuje čísla, kterým nikdo nevěří...
Foto: Twitterový účet @Mikeygy
Popisek: Pilot na letišti ve Wu-chanu na počátku pandemie

Anketa

Bojíte se koronaviru?

39%
61%
hlasovalo: 9791 lidí
Započal s poukázáním na stav Jižní Koreje. Ta ve čtvrtek hlásila více než 1 700 nakažených nemocí. Kechlibar upozornil na to, že se případy nákazy nevyskytují mezi lidmi náhodně, ale nejvíce koronavirem postižených lidí je koncentrováno ve městě Daegu. Právě v něm se soustředí náboženská sekta Shincheonji Church of Jesus, ze které se infekce rozšířila. „U tisícovky členů, u kterých byly už testy provedeny a výsledky jsou hotové, je jich na virus pozitivních 82 procent. Tvoří tedy více než polovinu všech známých nakažených Jihokorejců,“ podotkl na dosti důležité zjištění Kechlibar.

A přikládá, jak bude vypadat další tamní postup v boji proti šíření koronaviru. „Naštěstí aspoň lídr sekty svolil k tomu, že předá úřadům utajované seznamy všech členů, kterých je podstatně více, než jsme se dříve dočetli – asi dvě stě tisíc. Vláda nyní bude prioritně testovat právě je,“ popsal.

Následně Kechlibar nastínil situaci v Íránu. Ten hlásí dosti neobvyklé počty výskytu nemoci. Celkový počet nakažených dosahuje nízkých hodnot, kdežto úmrtnost je v zemi velmi vysoká. Úmrtí podle komentátora „vzbuzují nejen u regionálních sousedů značné pochybnosti“. „Libanon, Kuvajt, Omán, Bahrajn, Irák, Pákistán, Afghánistán a Gruzie už dohromady zaznamenaly pár desítek případů importovaných právě z Íránu, což by napovídalo tomu, že rozšíření infekce v islámské republice je daleko větší, než její úřady přiznávají. Pracovníci univerzity v kanadském Torontu zpracovali statistický model na základě infekcí v sousedních státech, ze kterého jim vychází značně široký pravděpodobný rozsah 3 770 až 53 470 nakažených Íránců, tedy mnohonásobně více než oficiálně přiznaných 139,“ popsal matematik.

„Infekce v Íránu propukla ve svatém městě Kúm, což je jedno ze středisek masivní šíitské náboženské turistiky a bývalé sídlo ajatolláha Chomejního, dokud byl jen prostým vousáčem bez politické moci. Do íránských posvátných měst dorážejí ročně desítky milionů lidí a vláda je zatím odmítá zavřít,“ píše dále a dodává, že Saúdská Arábie v souvislosti s koronavirem „poněkud racionálněji přestala vydávat víza cizozemským poutníkům do Mekky“.

Upozornil, že poutníci mimo jiné věří v léčivé působení svatých míst a součástí praktik je i hromadné líbání různých povrchů. „Aspoň v tom už íránské úřady něco udělaly a na nejexponovanějších místech vztyčily mříže. Jinak má ale režim založený na islámu samozřejmě problém s tím, sdělovat lidem, že posvátné rituály mohou být nebezpečné,“ pronáší s tím, že mu to „trochu připomíná“ prvomájové průvody po explozi v Černobylu.

„Ale nezoufejte, přátelé! Kúmský ajatolláh Tabrizian pro nás má řešení, se kterým se podělil na síti Telegram se stovkou tisíc svých fanoušků,“ započal s nadsázkou Kechlibar. A prozradil, co má tedy podle ajatolláha pomoci: „Co tedy tento ctihodný učenec doporučuje široké veřejnosti? Pro boj s koronavirem je podle svatého muže důležitá cibule, jablka, řádné česání vlasů, a především pak potírat si řitní otvor fialkovým olejem.“

Závěrem podotýká: „Co bychom bez téhle moudrosti dělali. Teď se určitě vyprodá vata a fialkový olej.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: rak

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

19:00 A proč nenazvat manželstvím muže a deset žen dohromady? Doba se posunula, hájí stejnopohlavní páry pirát Michálek

V Poslanecké sněmovně vzniká zákon, který má zrovnoprávnit svazky stejnopohlavních párů s těmi, kter…