Ištvan má podle novin bombu: Janoušek prý kul pikle s „Fousáčem", tedy exministrem Janem Kubicem

21.05.2014 8:34

Odposlechy z kauzy Jany Nagyové naznačují spojení lobbisty Romana Janouška a exministra vnitra Jana Kubiceho. Údajně spolu řešili obsazení citlivého postu ředitele protikorupční policie v době, kdy vrcholila roztržka mezi jejím dosavadním šéfem Tomášem Martincem a vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Píše o tom server Lidových novin Lidovky.cz.

Ištvan má podle novin bombu: Janoušek prý kul pikle s „Fousáčem", tedy exministrem Janem Kubicem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala vláda. Den před návratem Miloše Zemana z Vysočiny

Situace mezi Martincem a Bradáčovou dospěla tak daleko, že tehdejší ministr vnitra prohlásil v diskuzním pořadu České televize, že si další spolupráci mezi nimi nedokáže představit. Den po ministrově vystoupení ohlásil Tomáš Martinec, že v čele protikorupční jednotky končí.

Podle nejnovějších informací toto téma dva dny po Kubiceho slovech a den po Martincově prohlášení otevřeli i v kanceláři lobbisty Romana Janouška v pražské Galerii Myšák. Mikrofony nainstalované policií zaznamenaly hovor Janouška s dalším lobbistou - Martinem Ulčákem. Z něj vyplývá, že se Janoušek setkal s „Fousáčem", jak prý označoval Kubiceho. A to kvůli „odvolání pana M". Vyšetřovatelé jsou přesvědčení, že oním M myslel Martince, píší Lidovky.cz.

Tuto nahrávku zmiňuje státní zastupitelství v nejnovějším usnesení. „Roman Janoušek se sešel s neustanoveným mužem, který mu během hovoru mimo jiné říkal, že se sešel s premiérem, který již není schopen udělat nic. Po tomto volně přešel na hovor o vrchní státní zástupkyni v Praze Lence Bradáčové, jak jim pomohla s panem M, že už to měli smluvené s panem Fousáčem (ministr vnitra Jan Kubice) a že teď je potřeba na tuto pozici dosadit jejich člověka, kterého mají připraveného a to nejlépe náměstka Generální inspekce bezpečnostních sborů nebo vedoucí Odboru hospodářské kriminality Praha - východ, že je to pro ně klíčová pozice, protože právě tady je ten zdroj informací, co je rozpracováno," citují Lidovky.cz, co do aktuálního usnesení napsal státní zástupce Rostislav Bajger, který pracuje na stejném zastupitelství jako vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Carevna Nagyová a Fousáč Kubice

Kubice podle žalobců fungoval jako Janouškova spojka na policejního prezidenta Martina Červíčka. „Kdy Červíček musí rychle nanominovat nástupce Martince, kdy tuto nominaci pošlou přes Dana Beneše carevně (Janě Nagyové), která to jméno do funkce prosadí," zaznělo v odposleších.

„Já jsem byl zas s Fousáčem a řešil jsem náš obrovskej cíl zbavit se pana M. On na to šel a začal na tom pracovat a pan M byl v p**i. On velice chrabře..." chválí na nahrávce Janoušek Kubiceho.

Někdejší ministr vnitra se k odposlechům vyjadřovat nechce. Jeho blízký spolupracovník, exnáměstek na ministerstvu Jaroslav Hruška k tomu řekl: „Nesmysl. Je to stará hra. Zvyšujete svoji hodnotu tím, že lžete. Tím, že předstírá, že zná ministra, si zvyšuje svoji hodnotu na trhu. Co jsem zaznamenal, Janoušek napovídal spoustu věcí," řekl serveru Lidovky.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …