Ištvan popsal další konstrukci v kauze Nagyová. A narazil u kolegyně

05.01.2014 20:55

Zpravodajec Ondrej Páleník stíhaný v kauze Nagyová se obrátil na Ústavní soud se stížností, že uvedená kauza není dozorována v Praze, ale v Olomouci vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem. Ten je tak nucen podávat vysvětlení a jmenuje přitom tři osoby: lobbistu Ivo Rittiga, někdejšího ministerského poradce Tomáše Jindru a pražskou žalobkyni Janu Hercogovou. Jak Jindra, tak Hercogová však Ištvanovu konstrukci důrazně odmítají.

Ištvan popsal další konstrukci v kauze Nagyová. A narazil u kolegyně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan se v dokumentu pro Ústavní soud snaží vysvětlit, proč kauzu, která vedla až k pádu vlády, dozorují právě v Olomouci a ne v Praze. Dokument zveřejnil týdeník Euro. Ištvan v něm mimo jiné prohlašuje, že někdejší poradce ministra zemědělství Tomáš Jindra měl jako kontaktní osoba na lobbistu Ivo Rittiga nabízet nedlouho volné místo pražského vrchního státního zástupce žalobkyni Janě Hercegové.

Sama Hercegová to však ve vyjádření pro deník Insider jednoznačně odmítla. „Pouze jsem v té době čelila dotazům svých známých, jakož i kolegů státních zástupců, zda bych případně neuvažovala o uvolněném postu vrchního státního zástupce v Praze. To jsem odmítla, protože takovou ambici jsem nikdy neměla," uvedla. Tomáše Jindru zná prý coby spolužáka z právnické fakulty již přes třicet let. Jindra její slova potvrzuje, více však kauzu nekomentuje. Podle Ištvana přitom Jindra představoval určitou spojku mezi lobbistou Ivo Rittigem, Janou Nagyovou (dnes Nečasovou) a exministry Petrem Bendlem a Martinem Kubou (oba ODS).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…